Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Vakıfköy’e Yıldırım destek…

12 Kasım 2015 Perşembe, 14:44
yildirim

Spor şehri Yıldırım hedefi doğrultusunda ilçedeki amatör kulüplere ve sporculara her türlü desteği sağlayarak, ulusal ve uluslararası müsabakalarda yüzlerce madalyanın ilçeye kazandırılmasını sağlayan Yıldırım Belediyesi, Şampiyon Bursaspor’a da desteğini aralıksız sürdürüyor. Yeşil beyazlı kulübün altyapı oyuncularının kullandığı ve dünya çapında yıldızların yetiştiği Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nin yenilenmesi, tribünlerinin üstünün kapanması, yeni koltuklar eklenmesi, spor lisesi kurulması ile tesislerin kullanım hakkının 49 yıllığına yine Bursaspor’a verilmesi konusundaki katkılarından dolayı Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı tarafından Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye teşekkür plaketi verildi. Başkan Edebali, Bursaspor’un, Bursa’nın en önemli markalarından biri olduğunu söyleyerek, “Bursa, küresel bir şehir. Dolayısıyla bu küresel şehrin en önemli markalarından biri olan Bursaspor’un da başarılı olmasını arzu ediyoruz” dedi.
Vakıfköy tesislerinin Bursaspor ile özdeşleştiğini hatırlatan Başkan Edebali, “Bu tesisler, Türk futboluna onlarca yıldız kazandırdı. Bursaspor’umuzu şampiyon yaparak tarih yazan gençlerimiz buradan yetişti. Bu tesisin bundan sonraki süreçte de bu işlevini devam ettirmesi gerektiğine inanıyoruz. Burasının sadece bir altyapı tesisi olarak kalmaması için bölgede yeni bir planlamaya gidildi. Burada spor liseleri yapılacak, gençlerimiz bir taraftan spor yaparken diğer taraftan eğitilmelerini devam ettirecek. Bölgenin sadece Bursa’nın değil, Türkiye’nin en önemli sporcu yetiştirme merkezlerinden birisi haline gelmesi için her zaman Bursaspor’a destek olmaya devam edeceğiz. Gerek spor kompleksleri, gerekse eğitim kurumlarıyla Vakıfköy, spor şehri Yıldırım’ın en önemli mihenk taşlarından birisi olacak” diye konuştu.
İlçede 0-24 yaş aralığında 250 binden fazla gencin yaşadığını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yerel yöneticiler olarak gençlerimize sporu sevdirmek, teşvik etmek ve desteklemek öncelikli görevlerimizdir. Sporun dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularını geliştirmesinin yanında gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak gibi de kazanımları var. Bursaspor da bu anlamda, gençlerimize rol model olan önemli bir kulüptür” ifadelerini kullandı.
Yıldırım’ı sporun merkezi haline getirmek amacı ile çalışmalarını hızlandırdıklarını vurgulayan ve bu kapsamda açılacak spor lisesine büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Edebali, “El birliği ile Yıldırım’ı ve Bursaspor’u daha yukarılara taşıyacağız. Şampiyonluğu yeninden Bursamıza getireceğiz” şeklinde konuştu.
Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri için taleplerini Başkan Edebali’ye ilettiklerini ve çok kısa sürede yerine getirildiğini ifade eden Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ise, “Bize karşı olan duyarlılığından dolayı Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Edebali’nin Yıldırım için önemli bir kazanım olduğunu da vurgulayan Bölükbaşı, “Yıldırım’ın ismi sporda şehir ve hatta ülke sınırları dışında da duyulur oldu. Başkanımızın spora verdiği destek diğer belediyelere de örnek olmalı.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>