Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Üzerine zift dökülen işçi ağır yaralandı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, asfalt çalışması yapan işçinin başına inanılmaz bir kaza geldi. Sıcak ziftin başından aşağı dökülmesi sonucu işçi ağır yaralandı.

27 Ağustos 2015 Perşembe, 10:27
zift

Edinilen bilgilere göre, TOKİ yakınlarında asfalt çalışması yapan özel bir firma adına çalışan 33 yaşındaki Uğur Çiçek, makinenin üzerindeki zift kazanının çeşmesini açmak istedi. Bir anda patlayan çeşmeyle birlikte kazanın içindeki sıcak zift işçinin başından aşağıya döküldü. Ağır yaralanan işçi, özel araçla İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirilerek tedavi altına alındı.

TEHLİKELİ YANIKLAR OLUŞTU
Acil serviste doktor ve sağlık ekiplerince müdahale odasına alınan işçinin kafasından başlayarak vücuduna yapışan zift temizlenmeye çalışıldı. Yarım saatlik operasyon sonucunda kafasında ve kollarındaki ziftin bir kısmı temizlenen işçinin yanık ünitesi bulunan bir hastaneye sevkine karar verildi.
Temizleme işleminin ardından zift dökülen yerleri bandajlanan ve vücudunun yüzde 30’luk bölümünde yanık oluşan ağır yaralı işçi, 112 Acil Servis ambulansı ile doktor kontrolünde Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi’ne sevk edildi. İşçinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>