Uzaktan eğitimde ilk ders zili çaldı!

Korona virüsü önlemleri kapsamında başlatılan uzaktan eğitim sisteminde ilk ders zili çaldı. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Bursa'da da öğrenciler evlerinde ekran başına geçti.

SİYASET, 23 Mart 2020 Pazartesi, 12:42
Uzaktan eğitimde ilk ders zili çaldı!

Yüz yüze eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından ilkokul, ortaokul ve lise öğrenciler için uzaktan eğitimin ilk ders zili çaldı. TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yapılan uzaktan eğitim için Bursalı öğrencilerde ekran başına geçti.
Bursa'da Özel Altınşehir Okulları'nda eğitim gören çocuklar ise kurumlarının öğrenciler için özel olarak kurduğu kendi öğretmenleriyle derslerin işlendiği UZEM sisteminde uzaktan eğitime katıldı.
Uzaktan eğitim için geçtiğimiz hafta öğrenciler için 100'ün üzerinde öğretmen kamera karşısına geçerken, evlere ise test kitapları dağıtıldı. Öğrenciler için kendi sınıflarında yapılan çekimlerle kendi öğretmenleriyle derslerine kaldıkları yerden devam ediyor.
Korona virüsü tedbirlerini ilk günden beri aldıklarını ve çalışmaları da buna göre yaptıklarını belirten Özel Altınşehir Okulları Kurucusu Umut Gökçe de, öğrencilerin ilk katıldığı ders öncesinde eğitim konusunda bilgilendirmede bulundu.
Gökçe, "Dünya ve Türkiye olarak hiç görülmemiş salgın bir hastalıkla karşı karşıyayız. Bu dünyayı etkilediği gibi, Türkiye'yi de etkiledi. Eğitim konusunda hiçbir öğrencimiz kayıp yaşamayacak. Uzaktan verdiğimiz eğitimi, okulların tatil olmasının ardından devam ettireceğiz. En kötü senaryoda ise, yarım kalan eğitimimizi önümüzdeki senenin başına ekleyerek okulumuzu erken açacağız. Hiçbir aile öğrencilerinin eğitiminin yarım kaldığını ne yapacağını düşünmesin. Eğitim konusunu bize bırakın. Sizler sadece sağlığınıza önem verin. Herkese çok sağlıklı günler diliyorum" dedi.

BURSA
Bey Sarayı için önemli adım
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, cihan devleti Osmanlı'nın ilk idare merkezi ve ilk sarayı olan B...
BURSA
Bursa'da vahşet
Bursa'da başından vurulmuş yavru yunus sahile vurdu. Başında delik olduğu görülen yavru yunus bal...
SİYASET
Ekrem İmamoğlu koronaya yakalandı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Başkan Ekrem İmamoğlu'nun korona vi...
GÜNDEM
Annelik dersi
Düzce'de yeni sanayi sitesinde lokanta işleten Şeref Yılmaz isimli esnafın verdiği yemekleri yeme...
BURSA
Nilüfer'de ortak akılla hizmet
Katılımcılık anlayışıyla projelerini hayata geçiren Nilüfer Belediyesi, eski pancar deposu ve ala...
SPOR
Mustafa Er ona şans verecek mi?
Bursaspor'da Akhisarspor'la oynayacak maç öncesi Cüneyt Köz tartışması yaşanıyor. Teknik Direktör...
Bursaspor'dan görkemli idman!
İnanılmaz! Çocukların midesinden çıktılar...
Düşmana korku salıyorlar..!
Rahatlığı pes dedirtti..!

En Çok Okunan Haberler