UÜ'de Tanıtım Günleri devam ediyor

Uludağ Üniversitesi'nin düzenlediği Tanıtım Günleri'ne öğrenci adayları ve aileleri ilgi gösteriyor. 

EĞİTİM, 19 Temmuz 2017 Çarşamba, 12:22
UÜ'de Tanıtım Günleri devam ediyor

Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde iki yıldır gerçekleştirilen Tanıtım Günleri'nde Uludağ Üniversitesi'ni tercih etmek isteyen öğrenciler ağırlanıyor. Kurulan stantlarda bütün fakülte, bölüm ve sosyal imkânlar hakkında tanıtımlar yapılıyor. Üniversite hakkında misafirlere detaylı bilgiler verebildiklerini söyleyen UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, son iki yıldır öğrenci profillerinde gözle görülür bir yükseliş bulunduğunu belirtti.
LYS sınavında derece yapan ve ilk 100'e giren 9 öğrencinin geçen yıl Uludağ Üniversitesi'ni tercih ettiğini açıklayan Rektör Yusuf Ulcay, "Üniversitemizi her alanda bir üst basamağa çıkarmaya çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günlerde Uludağ Üniversitesi'ni Türkiye'nin en iyi 10 üniversitesi arasına sokmak için çalışacağımızı söylemiştik. Biz sadece okulun görüntüsünü değil, akademik ve öğrenci kalitesini de yükseltmek istiyoruz. Bunun için de gereken çalışmaları yapıyoruz. Öğrenci kalitesinin geliştirilmesi adına gerek burs gerekse de eğitim ve sosyal imkânlarımızı arttırıyoruz. Geçen sene Türkiye'nin en çok tercih edilen ilk 10 üniversitesi arasına girdik. Sosyal medyada ve internette en çok aranılan 8 üniversiteden birisi olduk. Özellikle tercih döneminde Türkiye'nin her yerinden öğrencilerimiz üniversitemizi görmeye ve bilgi almaya geliyor. Bizler de öğrencilerimize ayrıntılı bilgi verebilmek adına Tanıtım Günleri adı altında güzel bir etkinlik organize ettik. Buraya gelen öğrencilerimize fakültelerimiz, bölümlerimiz, programlarımız ve diğer imkânlarımız hakkında bilgiler veriyoruz. Geçen sene yakaladığımız yükseliş oranlarını bu yıl da devam ettirebilmek adına elimizden geleni yapıyoruz. Modern binalarda, donanımlı akademisyenler ile kaliteli bir üniversite eğitimi almak isteyen tüm öğrencilerimizi Uludağ Üniversitesi'ne bekliyoruz" diye konuştu.
Uludağ Üniversitesi Tanıtım Günleri 22 Temmuz'a kadar devam edecek. Üniversite hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler ve aileleri hafta içi her gün saat: 10.00 ile 17.00 arasında UÜ Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde kurulan stantları ziyaret edebilir.

GÜNDEM
Hulusi Akar Suriye sınırında!
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Hatay sınırındaki birliklerde denetleme ve incelemeler...
BURSA
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa'dan ayrıldı
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa'dan ayrıldı. Partisinin İl K...
GÜNDEM
45 terör hedefi imha edildi!
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 45 hedefin Hava Kuvvetleri tarafından imha edildiğini, harekata ka...
BURSASPOR
Bursaspor, ilk yarıda geride!
Süper Lig'in 18. haftasında Bursaspor, sahasında Medipol Başakşehir'i konuk ediyor. Mücadelenin i...
BURSA
Erdoğan: "Bursa'yı şaha kaldırmadan bize dinlenmek haramdır"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bursa'yı şaha kaldırmadan bize durmak dinlenmek haramdır. Tü...
GÜNDEM
İncirlik'ten 'Kaplan' havalandı!
Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı devam ederken, Adana'da bulunan İncirlik Üssü'nden kalkan uç...
Kendilerin her yere sığma çabaları sonucu oluşan sevimli fotoğraflar
İşte Miss Turkey 2017 birincisi Aslı Sümen
Çocuk oyuncuların şimdiki hallerini görünce çok şaşıracaksınız
İşte dünyanın en uzun boylu kedisi

En Çok Okunan Haberler