UÜ'de Tanıtım Günleri devam ediyor

Uludağ Üniversitesi'nin düzenlediği Tanıtım Günleri'ne öğrenci adayları ve aileleri ilgi gösteriyor. 

EĞİTİM, 19 Temmuz 2017 Çarşamba, 12:22
UÜ'de Tanıtım Günleri devam ediyor

Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde iki yıldır gerçekleştirilen Tanıtım Günleri'nde Uludağ Üniversitesi'ni tercih etmek isteyen öğrenciler ağırlanıyor. Kurulan stantlarda bütün fakülte, bölüm ve sosyal imkânlar hakkında tanıtımlar yapılıyor. Üniversite hakkında misafirlere detaylı bilgiler verebildiklerini söyleyen UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, son iki yıldır öğrenci profillerinde gözle görülür bir yükseliş bulunduğunu belirtti.
LYS sınavında derece yapan ve ilk 100'e giren 9 öğrencinin geçen yıl Uludağ Üniversitesi'ni tercih ettiğini açıklayan Rektör Yusuf Ulcay, "Üniversitemizi her alanda bir üst basamağa çıkarmaya çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günlerde Uludağ Üniversitesi'ni Türkiye'nin en iyi 10 üniversitesi arasına sokmak için çalışacağımızı söylemiştik. Biz sadece okulun görüntüsünü değil, akademik ve öğrenci kalitesini de yükseltmek istiyoruz. Bunun için de gereken çalışmaları yapıyoruz. Öğrenci kalitesinin geliştirilmesi adına gerek burs gerekse de eğitim ve sosyal imkânlarımızı arttırıyoruz. Geçen sene Türkiye'nin en çok tercih edilen ilk 10 üniversitesi arasına girdik. Sosyal medyada ve internette en çok aranılan 8 üniversiteden birisi olduk. Özellikle tercih döneminde Türkiye'nin her yerinden öğrencilerimiz üniversitemizi görmeye ve bilgi almaya geliyor. Bizler de öğrencilerimize ayrıntılı bilgi verebilmek adına Tanıtım Günleri adı altında güzel bir etkinlik organize ettik. Buraya gelen öğrencilerimize fakültelerimiz, bölümlerimiz, programlarımız ve diğer imkânlarımız hakkında bilgiler veriyoruz. Geçen sene yakaladığımız yükseliş oranlarını bu yıl da devam ettirebilmek adına elimizden geleni yapıyoruz. Modern binalarda, donanımlı akademisyenler ile kaliteli bir üniversite eğitimi almak isteyen tüm öğrencilerimizi Uludağ Üniversitesi'ne bekliyoruz" diye konuştu.
Uludağ Üniversitesi Tanıtım Günleri 22 Temmuz'a kadar devam edecek. Üniversite hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler ve aileleri hafta içi her gün saat: 10.00 ile 17.00 arasında UÜ Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde kurulan stantları ziyaret edebilir.

SİYASET
Çavuşoğlu: "Kılıçdaroğlu'nun derdi..."
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Kılıçdaroğlu'nun derdi ülkeyi yönetmek üzere aday bulmak de...
BURSA
Bursa'da nefes kesen anlar!
Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 14. kez düzenlenen Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Ş...
GÜNDEM
CHP'den ilk açıklama geldi! 15 milletvekili...
CHP ve İyi Parti anlaştı, 15 CHP'li vekil istifa ederek İyi Parti'ye geçti. CHP Grup Başkanvekili...
SPOR
Julio Cesar futbolu bıraktı
Brezilya ligi ekiplerinden Flamengo'da forma giyen kaleci Julio Cesar, 38 yaşında futbol hayatını...
DÜNYA
ABD'den flaş Kuzey Kore açıklaması!
ABD Dışişleri Bakanlığı Doğu Asya ve Pasifik İşlerinden Sorumlu Yardımcısı Susan Thornthon, Kuzey...
MAGAZİN
Murat Boz ayrılık haberlerini doğruladı
Aslı Enver ile ilişkisine son veren Murat Boz, "Böyle olması gerekiyormuş, söyleyecek çok fazla b...