Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Üreticiler salça fabrikaları ile bir araya geldi

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Ziraat Odası temsilcileri ile ilçede faaliyet gösteren salça fabrikalarının yöneticilerini bir araya getirdi.

05 Ağustos 2015 Çarşamba, 21:11
SALÇA FABRİKALARI İLE ÜRETİCİLER BİR ARAYA GELDİ

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Ziraat Odası temsilcileri ile ilçede faaliyet gösteren salça fabrikalarının yöneticilerini bir araya getirdi.
Domates hasadının başladığı döneme denk getirilen buluşmada, çiftçi ve sanayicinin meseleleri temsilciler tarafından masaya yatırıldı. Yemeğe Başkan Ali Özkan, Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem ve oda üyeleri, salça fabrikası yöneticileri ile çiftçi kökenli meclis üyeleri katıldı. Özkan, “Salçalık domates Karacabey çiftçisinin en önemli gelir kaynaklarından. Salçalık domatesin marka değerini korumak ve yükseltmek, dış pazarlara sevkıyatını daha hızlı yapmak bu sektörde faaliyet gösteren kişilerin öncelikli hedefleri arasında olmalıdır. Tarım bildiğiniz gibi çok kontrol edilebilen bir alan değil ülkemizde. Ancak ilçemizde yaşayan insanların çoğu tarımla uğraştığı için öncelikli ürünlerin başında gelen domatesin seyri de şehrimiz için önem arz etmekte. Yeni sezonumuzun çiftçimiz, sanayicimiz ve bu sektörde faaliyet gösteren diğer kişiler açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>