Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Ünlü sanatçı şarkılarıyla anıldı…

Osmangazi Belediyesi, Türk Müziği’nin önemli isimlerinden Bursalı ses sanatçısı ve bestakar Yıldırım Gürses’i, vefatının 15’inci yılında düzenlediği konser ile andı.

16 Kasım 2015 Pazartesi, 10:06
yildirim gürses anma

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Yıldırım Gürses’i Anma Gecesi’, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osmangazi Salonu’nda gerçekleşti. Ünlü bestekarı anma gecesi kapsamında düzenlenen konsere Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Hüsyin Erdönmez ve Erkan Albayrak, AK Parti 22. Dönem Bursa Milletvekili Faruk Ambarcıoğlu, Bursa Büyükşehir Eski Belediye Başkanlarından Ekrem Barışık, Bursalı bestekar Erdinç Çelikkol, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bursalıların büyük ilgi gösterdiği konserde 2000 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu 61 yaşında aramızdan ayrılan Yıldırım Gürses, şarkıları ile yad edildi.
Konserde sahne alan TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçıları Nusret Yılmaz, Mehsem Özşimşir, Bahadır Özüşen, Melda Kuyucu Kılıç, ünlü bestekar ve ses sanatçısının Türk müziğine kazandırdığı birbirinden güzel şarkılarını seslendirirken, salonu dolduran vatandaşlar da şarkılara tek bir ağızdan eşlik etti. Yaklaşık 2 saat süren konser süresince seslendirdikleri Yıldırım Gürses şarkılarıyla Bursalılara unutulmaz bir gece yaşatan TRT sanatçıları, sanatseverler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.
Gecede konuşma yapan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak, “Osmangazi Belediyesi olarak Bursa’nın yetiştirdiği değerli sanatçılarımızı unutmuyoruz. Türkiye’nin Sanat Güneşi Zeki Müren’i 11 yıldır düzenlediğimiz yad ediyoruz. Bugün de 2000 yılında aramızdan ayrılan ünlü bestekar ve ses sanatçımız Yıldırım Gürses’i anıyoruz. Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz ‘Yıldırım Gürses’i Anma Gecesi’ni bundan sonraki yıllarda da devam ettirerek geleneksel hale getireceğiz” dedi.
Konserin sonunda Bursalı ünlü Türk Sanat Müziği Bestekarı Erdinç Çelikkol, sahneye çıkarak kendi bestesi olan ‘Gel Gönlümü Yerden Yere Vurma’ eserini TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçıları Nusret Yılmaz, Mehsem Özşimşir, Bahadır Özüşen, Melda Kuyucu Kılıç ile birlikte seslendirerek geceye renk kattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>