Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Üniversitede provokasyon uyarısı…Ülkücüler sokağa çıkacak mı?

Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili Tevfik Topçu, üniversitelerde eğitim öğretim dönemi başlarken provokasyonlara karşı şehir ve üniversite yönetiminin tedbir alması gerektiğini belirterek, “Terörün üniversitelerden sokaklara taşacağı endişesini taşıyoruz. Üniversite öğrencilerimizin provokasyonlardan uzak durmasını istiyoruz” dedi.

11 Eylül 2015 Cuma, 11:03
uludağ üniversitesi

İhlas Haber Ajansı Bursa Haber Müdürü İhsan Altıkardeş’i ziyaret eden MHP Bursa Milletvekili Tevfik Topçu, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.Topçu, Uludağ Üniversitesi’nde yeni eğitim öğretim yılının başlamasına kısa süre kala önemli bir tehlikeye dikkat çekmek istediklerini ifade etti.
Bazı şehirlerde üniversitelerin açıldığını, bazı kentlerde ise bayramdan sonra açılacağını kaydeden Topçu, “Terör olayları ve karşı protestolar nedeniyle üniversitelerin karışmasından endişe duyuyoruz. Önümüzdeki günlerde, Suruç’ta başlayan süreçten bugüne terör eylemlerinin artarak devam edeceğinden endişe ediyoruz. Üniversitelerde okuyan gençlerimizin hassasiyetleri ortada . Maalesef üniversitelerimizin önemli bir kısmında terör örgütü yandaşlarının kadroları var. Bunların ülkücü kadroları tahrik etmesi sebebiyle bir sıkıntının yaşanabileceğini, terörün üniversitelerden sokağa taşabileceğinin endişesini yaşıyoruz. Biz Bursa Valisi, Emniyet Müdürü ve Uludağ Üniversitesi Rektörü başta olmak üzere bu işte tüm taraf olanları yetki ve sorumluluk taşıyan insanlarımızı uyarma gayretindeyiz. Üniversitelerde bölücü unsurların iyi takip edilip bunların mutlaka yargı önüne çıkartılması lazım. Biz ülkücüler olarak şehitlerimize sahip çıktık. Teröre karşı demokratik tepkimizi gösterdik. MHP”nin tavrı nettir. Biz hep şunu söyledik. Bu mesele hukuk çerçevesinde devletin kadrolarıyla çözülmeli, ancak bütün yollar tükendiği takdirde biz ülkücüler olarak buradayız. Kimse bizi sabrımızla sınamasın” dedi.

tevfik topçu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>