Üniversite mezunlarından bu kursa büyük ilgi

Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlığı üniversite mezunları için yeni iş kapısı oldu.

06 Eylül 2015 Pazar, 17:41
ÜNİVERSİTE MEZUNLARINDAN  BU KURSA BÜYÜK İLGİ ASPİR BURSA EĞİTİM HİZMETLERİ YÖNETİCİSİ NİLÜFER KOPAR: “TMGD OLMAK İÇİN AÇILAN KURSLARA KATILMAK VE SINAVDAN BAŞARILI OLMAK YETİYOR"

Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlığı üniversite mezunları için yeni iş kapısı oldu. Yüksek maaşla iş bulma imkanı olan Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanı olabilmek için üniversite mezunu olmak, kurslara katılarak açılan sınavdan başarılı olmak yetiyor.
Aspir Bursa Eğitim Hizmetleri yöneticisi Nilüfer Kopar, Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlığı ile ilgili bilgi verdi. Kopar, “Danışman olmak için, 4 yıllık üniversite mezunlarının bölüm ayrımı olmaksızın Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı kursu vermeye yetkili firmalarda açılan kurslara katılıp, Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı sınavdan 70 ve üzeri puan almak gerekiyor. Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, sınavı Türkiye’de ilk kitap açık girilen sınavdır” dedi.
TMGD’lerin kazandığı ücretle ilgili bilgi vermenin doğru olmadığını, bunun işletmelerin büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değiştiğini belirten Kopar, “Bir TMGD’nin beş firmaya danışmanlık yapabileceği düşünülürse alınacak maaş Türkiye standartlarının üzerinde olacaktır” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>