Ünitimsah'tan flaş açıklama!

Bursaspor'un taraftar gruplarından Üniversiteli Bursasporlular Derneği (Ünitimsah) kongre sürecinde yaşanan tartışmalar ve Ünitimsah üyelerine söylenen bazı sözlerle ilgili bir açıklama yaptı.

BURSASPOR, 10 Haziran 2019 Pazartesi, 16:05
Ünitimsah'tan flaş açıklama!

Ünitimsah'tan yapılan açıklamada, "Camiamızın içinde bulunduğu kaos ortamında taraf olmamak, daha çok karışıklığa sebep vermemek adına önceki süreçte herhangi bir kurumsal açıklama yapılmamasına rağmen, üzülerek görüyoruz ki gelinen noktada sükûnetimiz kimi şahıs ve çevrelerce çarpıtılmıştır. 2002 yılından beri yurdumuzun dört bir yanında yakılan Ünitimsah meşalesi; Bursaspor'u en iyi şekilde temsil etmeyi, Bursaspor adına fayda üretmeyi amaçlamış bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmamıştır kaçınmayacaktır.

Herkesin sorumluluk alması gerektiği böylesine zor bir dönemde; geçmiş ve kişisel problemlerin tarafımızca bir kenara bırakılması, gerçek birliğin sağlanması Bursaspor için en iyisi olacaktır. Bizlerin birlik anlayışı bir kitleyi hedef almak, asılsız ve alçakla iftiralarda bulunmak ve bir kitleye düşmanca tavır sergilemek değildir. Kurumsal kimliğimizin gerektiği şekilde, yaratılmaya çalışılan sözüm ona sanal savaşta yer alınmamış, Bursaspor savaşı ülkenin dört bir yanında; sokaklarda, statlarda, proje çalışmalarında verilmiş, kim olduğu ve asıl amaçlarının ne olduğu belirsiz bir güruha bugüne kadar sabredilmiştir. Fakat yaşadığımız süreçte kurumsal kimliğimize ve üyelerimize, gerçekliği ve dolayısıyla herhangi bir kanıtı da olmaya ithamların dozunun günden güne artması bizleri tüm yasal haklarımızı kullanma zorunluluğuna itmiştir. Bursaspor kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.

TAZMİNAT DAVASI AÇILACAK

Öte yandan Üniversiteli Bursasporlular Derneği'nin, sosyal medyada üyelere hakaret eden 19 kişi hakkında, 100 ile 250 bin lira arasında tazminat davası açacağı öğrenildi.

YAŞAM
İkisi öldü, biri yaşam mücadelesi veriyor
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde yedikleri ilaçlı etten zehirlenen 2 çoban köpeği öldü, 1 tan...
YAŞAM
Bu böcek yaşadığı şehre uğur getiriyor
Kahramanmaraş'ın Uludaz Tepesi'nde koloni halinde yaşayan uğur böceklerini görmek isteyen doğasev...
SPOR
Fenerbahçe'de ayrılık
Fenerbahçe Altyapı Teknik Sorumlusu David Badia, kişisel sebeplerden dolayı görevinden ayrıldığın...
SPOR
Fenerbahçe'de ayrılık
Fenerbahçe Altyapı Teknik Sorumlusu David Badia, kişisel sebeplerden dolayı görevinden ayrıldığın...
GÜNDEM
'İstanbul ehline emanet edilmemiştir'
MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Bize göre İstanbul ehline emanet edilmemiştir. Terörizme karşı Pençe ...
BURSA
Ulucami bahçesinde şoke eden olay
Bursa Ulucami'nin bahçesindeki bir bankta çantasını unutan yaşlı kadın, bir süre yürüdükten sonra...
Yeni askerlik yasası ertelendi!
Merkez Bankası'ndan yeni karar!
Restoran yanarken birbirlerine girdiler!
İşte sayılarla Süper Lig

En Çok Okunan Haberler