Ünitimsah'tan flaş açıklama!

Bursaspor'un taraftar gruplarından Üniversiteli Bursasporlular Derneği (Ünitimsah) kongre sürecinde yaşanan tartışmalar ve Ünitimsah üyelerine söylenen bazı sözlerle ilgili bir açıklama yaptı.

BURSASPOR, 10 Haziran 2019 Pazartesi, 16:05
Ünitimsah'tan flaş açıklama!

Ünitimsah'tan yapılan açıklamada, "Camiamızın içinde bulunduğu kaos ortamında taraf olmamak, daha çok karışıklığa sebep vermemek adına önceki süreçte herhangi bir kurumsal açıklama yapılmamasına rağmen, üzülerek görüyoruz ki gelinen noktada sükûnetimiz kimi şahıs ve çevrelerce çarpıtılmıştır. 2002 yılından beri yurdumuzun dört bir yanında yakılan Ünitimsah meşalesi; Bursaspor'u en iyi şekilde temsil etmeyi, Bursaspor adına fayda üretmeyi amaçlamış bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmamıştır kaçınmayacaktır.

Herkesin sorumluluk alması gerektiği böylesine zor bir dönemde; geçmiş ve kişisel problemlerin tarafımızca bir kenara bırakılması, gerçek birliğin sağlanması Bursaspor için en iyisi olacaktır. Bizlerin birlik anlayışı bir kitleyi hedef almak, asılsız ve alçakla iftiralarda bulunmak ve bir kitleye düşmanca tavır sergilemek değildir. Kurumsal kimliğimizin gerektiği şekilde, yaratılmaya çalışılan sözüm ona sanal savaşta yer alınmamış, Bursaspor savaşı ülkenin dört bir yanında; sokaklarda, statlarda, proje çalışmalarında verilmiş, kim olduğu ve asıl amaçlarının ne olduğu belirsiz bir güruha bugüne kadar sabredilmiştir. Fakat yaşadığımız süreçte kurumsal kimliğimize ve üyelerimize, gerçekliği ve dolayısıyla herhangi bir kanıtı da olmaya ithamların dozunun günden güne artması bizleri tüm yasal haklarımızı kullanma zorunluluğuna itmiştir. Bursaspor kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.

TAZMİNAT DAVASI AÇILACAK

Öte yandan Üniversiteli Bursasporlular Derneği'nin, sosyal medyada üyelere hakaret eden 19 kişi hakkında, 100 ile 250 bin lira arasında tazminat davası açacağı öğrenildi.

GÜNDEM
Şırnak'ta şehit sayısı 3'e çıktı
Şırnak'ın Silopi ilçesinde gerçekleştirilen terör operasyonunda şehit sayısı 3'e yükseldi.
GÜNDEM
Bakan Selçuk'tan zam açıklaması!
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "Hakem Kurulu süreci başladı. Hakem Kurulunun ver...
BURSA
Bursa'da gurbetçi aile ölümden döndü!
Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen kazada iki kişi yaralandı.
BURSA
Osmangazi Belediyesi'nin acı günü
Bursa'nın Mudanya ilçesinde trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Osmangazi Belediyesi'nde görev...
BURSA
Bursa yağmura teslim!
Bursa'nın İznik ilçesinde sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi.
GÜNDEM
MHP lideri Bahçeli'den kayyum açıklaması!
MHP Genel Başkanı Bahçeli,'Söz konusu büyükşehir belediye başkanları PKK'nın nam ve hesabına fütu...
Dev Maraton'nu Başkan Aktaş başlattı!
Bursa'da orman yangını!
Bursa'da kınalı kuzular yola çıktı
Erdoğan: "Ruhlarını iblise satanlar..."

En Çok Okunan Haberler