Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Uludağ’ın zirvesinde bisiklet keyfi

Marmara bölgesinin en yüksek noktasındaki bisiklet keyfi görenleri hayrete düşürdü.

29 Temmuz 2015 Çarşamba, 10:04
bisiklet

Uludağ Bisiklet Grubu’nun bu yıl ikincisi tertiplediği Uludağ zirvesi tırmanışına trekking ve dağ bisikletleriyle olmak üzere 38 kişilik iki ekip katıldı. Sabahın erken saatlerinde Bursa’dan yola çıkan Uludağ Bisiklet Grubu üyeleri önce oteller bölgesine, ardından zirveye çıktı. Maden bölgesinde bulunan kapıdan küçük zirvenin alt kısmına çıkan ekipten bisikleti olanlar zaman zaman bisikletlerini taşımak zorunda kaldı. 2 bin 543 metre ile Marmara bölgesinin en yüksek noktası olan büyük zirveye çıkışlarını aksiyon kamerasıyla o anları kaydeden sporcular, 8 saatlik zorlu yürüyüşün ardından Bursa’ya indi.
2 bin üyesi olan birçok sosyal projelere imza atan Uludağ Bisiklet Grubu’nun Kurucu Başkanı Ercan Akbaba, herkese açık, ücretsiz turlar düzenlediklerini belirterek, “Maksadımız bisikleti toplumumuza sevdirmek, bir oyuncak olmaktan çıkararak hayat tarzı, bir spor olarak kabul ettirebilmek” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>