Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi

Uludağ’da turizmcilerin yüzü gülüyor…

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ’da yılbaşına saatler kala oteller doldu taştı. Bölgedeki otellerin doluluk oranı yüzde 90’a ulaştı.

31 Aralık 2015 Perşembe, 15:57
ULUDAG-17-1024x682

Kış turizminin göz bebeği Uludağ’da 2016’ya saatler kala oteller doldu taştı. Kar kalınlığının 45 santimetreye ulaşmasıyla hem işletmecilerin hem de tatilcilerin yüzü güldü. Birinci ve ikinci oteller bölgesinde toplamda 5 bin yatak kapasitesi bulunan Uludağ’da yeni yıla saatler kala oteller neredeyse tamamen doldu.

“OTELLERİN BÜYÜK BİR KISMI DOLDU”
Yeni yıla saatler kala Uludağ’a akın eden tatilciler işletmecilerinde yüzünü güldürdü. Otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 90’a ulaştığını belirten Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği (GÜMTOB) Başkanı Haluk Beceren, “Biz normal şartlarda 15-18 Aralık tarihinde otellerimizi ve tesislerimizi açıyorduk. O tarihlerde burada kayak yapılacak kadar kar oluyordu. Ama bu sene maalesef kar geç geldi. Neyse ki 2 gündür aralıksız kar yağıyor. Bazı bölgelerde kar kalınlığı 100 santimetreye kadar ulaşıyor. Yarın kayak tesislerimizi açacağız. 5 tane tesisimiz yarın aktif hale gelecek. Otellerimiz şuanda büyük bir oranla doldu. Gece yarısına kadar da tamamının dolmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>