Son Dakika
20 Ekim 2016 Perşembe

Uludağ’da kaçak çay bahçeleri yıkıldı

Osmangazi Belediyesi, Uludağ eteklerinde yeşil alan üzerine kaçak olarak inşa edilen çay bahçelerini yıktı.

14 Mayıs 2015 Perşembe, 16:25
cay bahcesi yikim

Kaçak yapılaşmayla kararlı mücadelesini aralıksız sürdüren Osmangazi Belediyesi, Uludağ eteklerinde yeşil alan üzerine kaçak olarak inşa edilen iki çay bahçesini yıktı. Kaçak yapılaşmaya ‘dur’ demek için düğmeye basan belediye ekipleri, yaklaşık 4 bin metrekare alan üzerine inşa edilmiş olan kaçak çay bahçelerini iş makinesi ile yıkarak kullanılmaz hale getirdi. Çevik kuvvet ekiplerinin geniş güvenlik tedbirleri altında gerçekleştirilen yıkımlarda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kaçak yapılaşmaya kesinlikle taviz vermeyeceklerini belirterek, vatandaşları ruhsatsız, kaçak bina yapmamaları konusunda uyardı. Başkan Dündar, daha modern ve yaşanabilir bir Osmangazi’yi inşa etmek adına, kaçak yapılaşma konusunda ayrım gözetmeksizin kanunları uygulayacaklarını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>