Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Uludağ’da göz gözü görmedi

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da sömestr tatilinin ilk günü sis etkisini gösterdi.

22 Ocak 2016 Cuma, 16:49
uludağ 2

uludağ

Karnelerini aldıktan sonra pistlere akın eden öğrenciler, göz gözü görmeyen siste zor anlar yaşadı.
Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ, okulların sömestr tatiline girmesiyle ziyaretçi akınına uğradı. Aileler, karnelerini alan ve yarı yıl tatiline giren çocuklarıyla Uludağ’a gelerek 1 buçuk metreye ulaşan karın keyfini çıkardı. Bazı vatandaşlar kayak yapmanın tadını çıkartırken, bazı vatandaşlar da kar topu oynayarak yarı yıl tatiline hoş geldin dedi. Eksi 12 dereceye kadar düşen sıcaklığa aldırış etmeyen tatilciler yürüyüş yapmaktan da kaçınmadı.
Bazı çocuklar kayak öğretmenleri eşliğinde kayarken, eğitime gerek görmeyenler ise pistte hünerlerini sergiledi. Dolup taşan pistlerdeki acemi kayakçılar renkli görüntüler oluşturdu.
Öte yandan Uludağ’da sabah saatlerinde başlayan sis, öğleden sonra etkisini arttırdı. Görüş mesafesinin 20 metreye kadar düşmesiyle jandarma ekipleri piste çıktı. Kar motorlarının flaşörlerini yakan ekipler, pistlerde devriye atarak tatilcileri uyardı. Uludağ’da karın tadını çıkartan öğrenciler ise, karnelerini aldıktan sonra aileleriyle birlikte Uludağ’a çıktıklarını ve kayak yapmanın keyfini yaşadıklarını belirtti. Uludağ’da kar yağışının 3 gün boyunca aralıklarla devam edeceği ifade edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>