Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Uludağ Üniversitesi’nden yoğun bakım sıkıntısına ciddi çözüm

Uludağ Üniversitesi Bursa’nın yoğun bakım sıkıntısına ciddi çözüm getiriyor. 150 yataklı yoğun bakım projesi Sağlık Bakanı ve İçişleri Bakanı’ndan büyük destek gördü.

20 Ocak 2016 Çarşamba, 08:53
yogun bakim

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, üniversite yönetimi ile birlikte gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya Uludağ Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği ve hazırladığı projeler hakkında bilgi verdi.
Uludağ Üniversitesi Rektör yardımcıları ve danışmanları ile birlikte Ankara’ya gerçekleştirdiği ziyarette Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve İçişleri Bakanı Efkan Ala ile görüşen Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, 3. nesil üniversite vizyonu kapsamında yürütülen projeler için destek istedi.

rektör içişleri bakani
Uludağ Üniversitesi’nde geride kalan 9 ay içerisinde hayata geçirilen projeler hakkında Sağlık Bakanına ve İçişleri Bakanına geniş bilgi verdiklerini ifade eden Ulcay, “Yeni hayata geçirdiğimiz ‘İyi Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi’ ile ilgili Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzioğlu yakından ilgilendi. Hekimlerin mezuniyet sonrası eğitimlerini sürdüreceği ve farklı alanlardan araştırma projelerinin gerçekleştirileceği merkezin tamamlanması için ekipman desteği istedik. İnşallah bunu yakın bir zamanda gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra Bursa’da sıkıntı çekilen yoğun bakım ünitesi ile 1 yıl içerisinde 150’ye çıkarma hedefimiz Sağlık Bakanı tarafından takdirle karşılandı” diye konuştu.
İçişleri Bakanı Efkan Ala ile yeni YÖK Yasası konusunda istişare ettiklerini kaydeden Prof Ulcay, “Uludağ Üniversite olarak YÖK Yasası ile ilgili görüşlerimizi ilettik. Bu konuda bizlerden destek ve bilgi istediler. Uludağ Üniversitesi’nde yapılan yeni çalışmaların çok güzel olduğunu ve bakanlar kurulunda bunları paylaşacaklarını ilettiler” dedi.

sağlık bakani rektör
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve İçişleri Bakanı Efkan Ala ise gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Uludağ Üniversitesi’nin gerek Bursa için gerekse üniversite için yürüttüğü projelerin önemli olduğu ve her zaman projelere destek vermeye hazır olduklarını söyledi.
Ziyarette Rektör Ulcay’a Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, Prof. Dr. Mehmet Yüce, Prof. Dr. Eray Alper, Genel Sekreter Doç. Dr. İsmail Sağlam Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Halil Sağlam ve Rektör Danışmanı İsmail Hakkı Temiz Kök eşlik etti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>