Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Uludağ Üniversitesi’nden yanan alanlara 60 bin fidan

Bursa’da yürekleri kor eden 50 hektarlık kızılçam ormanı için Vali Münir Karaloğlu’nun başlattığı kampanyaya büyük destek geldi. Bursa’nın yanısıra tüm Türkiye’de hatta yurtdışında yaşayan vatandaşlar fidan dikmek için destek sözü verdiler. Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof Yusuf Ulcay, 60 bin öğrencileri ile 60 bin fidan desteği verriken, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı da tüm gazetecilerin oluşturulacak yeni ormana fidan dikeceğini açıkladı.

31 Ağustos 2015 Pazartesi, 11:26
orman yanginin

Bursa’da hafta sonu kül olan 50 hektar orman tüm Bursalıları derinden yaraladı. Yanan araziyi tekrar ağaçlandırmak için ise kurumlar teker teker kampanya başlatıyor. Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun başlattığı seferberliğe şimdi de Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) ve Uludağ Üniversitesi (UÜ) de katıldı. BGC Başkanı Nuri Kalaylı, Vali Karaloğlu tarafından başlatılan #BursaİçinBirFidanDik kampanyasına BGC üyelerinin de katıldığını açıklarken, “Bursa’nın ‘yeşil’ kimliğini kaybetmemesi için geniş alanları ağaçlandırmalıyız. Bu çalışma hepimizin sorumluluğudur. Bursa Valisi Münir Karaloğlu tarafından başlatılan ağaçlandırma kampanyasına katılarak elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof Yusuf Ulcay ise yaptığı açıklamada, “Orman Müdürlüğü ile görüşelim, uygun görülürse mevsiminde 60 bin fıstık çamı ormanını başlatalım” yazarak 60 bin kişilik Uludağ Üniversitesi ailesi ile seferberliğe destek olduğunu ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>