Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Uludağ Üniversitesi’nden senato kararı

“Başımız dik alnımız ak” diyen Uludağ Üniversitesi senatosu o kararı yerden yere vurdu

04 Haziran 2016 Cumartesi, 08:45
uludağ-üniversitesi-642x320

Uludağ Üniversitesi Senatosu, Alman Parlamentosu’nun, sözde Ermeni Yasa Tasarısını kabul etmesi kararını kınama mesajı yayımladı.
Uludağ Üniversitesi Senatosu, Alman Parlamentosunu kınadı. Uludağ Üniversitesi Senatosu’ndan yapılan açıklamada, “Tarihin hiç bir anında başımızı önümüze eğdirmeyen aziz ecdadımızın hatırasına dil uzatarak bizi mezalim yapmakla suçlayan ve mahkum etmeye çalışan Almanya Parlamentosu’nun mütegallibe milletlerin 1915’i Osmanlıya zehir etme yılı olarak anlaşmalarını Ermeni azınlığa zulümmüş gibi gösterip, ‘tarihi parlamento salonlarında yazmaya kalkışma alışkanlıklarını’ yok hükmünde kabul ediyoruz. Bilim insanları olarak tarihi ve tarihi vesikaları bilimsel tartışmaya her zaman hazır olduğumuzu ilan eder, milletimizin mahzun olmamasını, başının dik, alnının ak olarak yoluna devam edeceğini Uludağ Üniversitesi Senatosu olarak kamuoyuna duyururuz” denildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>