Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Uludağ Üniversitesi’nden hayali reçete açıklaması…

Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü, emniyetin yaptığı hayali reçete operasyonuyla ilgili açıklama yaptı: İşte o açıklama

04 Kasım 2015 Çarşamba, 11:52
uludağ üniversitesi

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesiyle ilgili medyada yer alan “Tıp Fakültesi’ne hayali reçete operasyonu” şeklindeki haberler tamamen asılsızdır.
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, medyada sözü edilen “sahte reçete” konusunda Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü ile uzun zamandır işbirliği yapmakta ve hastaların mağduriyetini suistimale yönelik bu gibi ilişkileri ortaya çıkarmak için çalışmaktadır.
3 Kasım 2015 tarihinde yazılı ve dijital medyada Uludağ Üniversitesi ve Tıp Fakültemizin itibarını sarsmak isteyen yalan haberler yer almıştır.
Oysa söz konusu olay, geçmişi 2007 yılına dayanan gizli bir soruşturmanın devamı niteliğinde olup, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyelerinin bilirkişi olarak bilgisine müracaat edilmesinden ibarettir.
Gerçek bilgilere dayanmadan yalan ve iftira üzerine kurulan haberleri yapan medya kuruluşlarını esefle kınıyor ve gerekli yasal işlemlerin başlatıldığını kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>