Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Uludağ Üniversitesi’nden çocuklar için yaz atölyesi

Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, çocukların gelişimini, analitik düşünce yapısını, el becerilerini ve hayal gücünü geliştiren yaz programları açıyor.

14 Haziran 2016 Salı, 14:43
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NDEN ÇOCUKLAR İÇİN YAZ ATÖLYESİ

Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, çocukların gelişimini, analitik düşünce yapısını, el becerilerini ve hayal gücünü geliştiren yaz programları açıyor.
Beşer günlük programdan oluşan ve günde altı saatten oluşan yaz kursları, atölyesine göre 200 ile 400 lira arasında fiyata tabi tutulacak. Çocukların el becerilerini ve hayal gücünü geliştirmeyi hedefleyen programda çocuklara atölyelerde süt, peynir, yoğurt ve dondurma hakkında bilgiler verilerek bunları yapması öğretilecek. Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Gıda İşleme Bölümü Süt ve Ürünleri Teknolojisi Laboratuvarında, öğretim görevlileri tarafından 20-24 Haziran 2016 tarihlerinde 09.00-15.00 saatleri arasında verilecek eğitimlerde, peynir, yoğurt ve dondurma yapımı gibi çeşitli imalatlar öğretilecek. Bu programa 7-14 yaş arası çocuklar katılabilecek. Kontenjanı 10 kişi ile sınırlı tutulan eğitimler için 200 lira alınacak.
Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgisayar laboratuvarlarında 20-24 Haziran 2016 tarihlerinde 09.30-16.00 saatleri arasında verilecek eğitime 8-12 yaş arasındaki çocuklar katılabilecek. Geliştirmeyi ve analitik düşünceyi geliştiren, araştırmaya yönelten ve çocukları bilimsel düşünmeye yönlendiren bir eğitimin verildiği programın kontenjanı 20 kişi, eğitim ücreti ise 400 lira olacak.
Teknik Bilimler MYO Tasarım Bölümü Grafik Tasarım Programı tasarım dersliğinde öğretim görevlilerince, kalem ve fırça hakimiyeti, renklerin özellikleri, çeşitli çizim teknikleri hakkında bilgi verilip çocuğun geliştirme yeteneğini keşfetmesi ve çevresindeki objeleri daha farklı algılayarak tasarım yapması sağlanacak.
Program kapsamında çeşitli çizim teknikleri, tasarım ve sanat eserlerinin basit eleştirisi eğitimi de alacak atölyeye 7-14 yaş arası 20 öğrenci katılabilecek. Eğitim, 20-24 Haziran 2016 tarihlerinde 09.30-15.00 saatleri arasında verilecek. Eğitim ücreti ise 300 lira.
Atölyelerle ilgili ayrıntılı bilgi http://www.uludag.edu.tr adresinden öğrenilebilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>