Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Uludağ Üniversitesi’nde terör alarmı

Bursa Emniyet Müdürlüğü, üniversitelere bu yıl kayıt yaptıran öğrencileri bilgilendirmek için özel bir proje başlattı.

06 Ağustos 2015 Perşembe, 18:23
uu

Üniversitelerin kayıt döneminin başlamasıyla Bursa Teknik Üniversitesi’ni kazanan 441 öğrenci ve Uludağ Üniversitesi’ni kazanan 12 bin 357 öğrenci yavaş yavaş Bursa’ya gelmeye başladı. Emniyet, üniversite öğrencilerinin terör örgütlerine katılmasını ve üniversitede çıkması muhtemel olayları önlemek maksadıyla çalışma başlattı. Emniyet, Bursa Teknik Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi’ni kazanan öğrencileri ve velilerini başarılarından dolayı tebrik edecek ve kayıt işlemleri hakkında bilgi verecek. Emniyet, terör örgütlerinin muhtemel eleman kazanma, propaganda ve ajitasyonlarını etkisiz hale getirmeyi, öğrencilerin öğrenimleri esnasında huzur ve güven ortamını tesis etmeyi hedefliyor.
Üniversitelerin Öğrenci İşleri Daire Başkanlıkları ile ortaklaşa hazırlanan mektup ve broşürler, öğrencilerin adreslerine posta yolu ile gönderilecek. Ayrıca 3 Ağustos’ta “İlk adımda dost eli” isimli proje dahilinde Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi’nde açılan bilgilendirme standı, eğitim ve öğretimin başlayacağı ilk hafta olan 28 Eylül-02 Ekim 2015 tarihleri arasında tekrar açılacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>