Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Uludağ Üniversitesi’nde aşure ikramı

Eğitim-Bir-Sen Bursa 2 Nolu Şubesi, Uludağ Üniversitesi’nde aşure ikramında bulundu.

21 Ekim 2016 Cuma, 13:51
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NDE  AŞURE İKRAMI

Eğitim-Bir-Sen Bursa 2 Nolu Şubesi, Muharrem ayı dolayısıyla Uludağ Üniversitesi çalışanlarına ve öğrencilerine aşure ikramında bulundu.

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NDE  AŞURE İKRAMI
Eğitim-Bir-Sen Bursa 2 Nolu Şubesi, Genç Memur-Sen Bursa İl Teşkilatı öncülüğünde Akademik Düşünce Etik ve Medeniyet Topluluğu (ADEMET) ile gerçekleştirdiği organizasyonla Uludağ Üniversitesi’nde aşure dağıttı. Üniversite öğrencilerinin ve çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği aşure programına Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, Uludağ Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. İsmail Sağlam, TÜDAM başkanı Doç. Dr. İlhami Oruçoğlu, Uludağ Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hamza Meral, Memur-Sen Bursa İl Başkanı Numan Şeker, Genç Memur-Sen Bursa Başkanı Yunus Emre Altuntaş ve okul müdürleri katıldı.
Muharrem ayının faziletlerinden hem faydalanmak hem de bu faziletleri hatırlatmak amacıyla Uludağ Üniversitesi’nde aşure ikramında bulunduklarını ifade eden Eğitim-Bir-Sen Bursa 2 Nolu Şubesi Başkanı İlyas Kaya, “Zulme sebep olan sevgisizliktir. Sevmeyen insan, her zaman canavarlığını yapabilen zalim bir varlıktır. Müslüman olmanın gereği de zalime karşı durmaktır. Birlik olmaktır. Birbirini Allah için sevmektir. Çünkü yeryüzünün gerçek fatihleri kalpleri kazananlardır” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>