Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Uludağ Üniversitesi’nde 3 dekan değişti

Uludağ Üniversitesi’nde İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Çetin’in ardından diğer fakülte dekanları da belli olmaya başladı. Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Eğitim Fakültesi’ne Prof. Dr. Muammer Demirel’i, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne Prof. Dr. Mehmet Yüce’yi, Veteriner Fakültesi’ne de Prof. Dr. Hüseyin Yıldız’ı atadı.

21 Nisan 2015 Salı, 12:49
UU

Yeni dekanlar, Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın da katıldığı devir teslim törenleriyle görevlerini devraldı.

İİBF

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Prof. Dr. Nuran Bayram, iki yıldır vekâleten yürüttüğü Dekanlık görevini, Maliye Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yüce’ye devretti. Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, güleryüzlü ve pozitif yaklaşımları ile fakülteyi ileri noktaya taşıyan, iki yıldır yaptığı çalışmalarla fakülteye kalite belgesi kazandıran Prof. Dr. Nuran Bayram’a teşekkür etti.

Prof. Dr. Nuran Bayram, gelinen noktadan daha ileriye gidilmesi için kopmaması gereken bilgi akışının önemine dikkat çekerek, istendiği anda yardıma hazır olduğunu ifade etti ve bayrağı devralan Prof. Dr. Mehmet Yüce’yi tebrik etti.

Yeni Dekan Prof. Dr. Mehmet Yüce de görevi devraldıktan sonra yaptığı konuşmada, aldığı görevin zorluğunun farkında olduğunu ancak katılımcı bir anlayışla tüm öğretim üyelerinin desteğiyle bu fakülteyi Türkiye’nin gözbebeği haline getirmek için elinden geleni yapacağını söyledi.

EĞİTİM FAKÜLTESİ

Eğitim Fakültesi’nde de Prof. Dr. Murat Altun, 6.5 yıldır yürüttüğü Dekanlık görevini Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Muammer Demirel’e devretti.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, bunun bir nöbet değişimi olduğunu, deneyimli hocaların yeni atanan Dekanlarına uygulama sürecinde yardımcı olacaklarına inandığını belirterek, “Burayı ortak akılla yönetirseniz başarılı olursunuz. Bu anlamda hocamızı bir yanlışlık gördüğünüzde uyarın, uyarı etkili olmuyorsa bana bildirin” dedi.

Prof. Dr. Murat Altun, 6.5 yıl boyunca özgür bir dekan olarak görev yapmanın gururunu yaşadığını, bu süreçte yaptıkları ve yapamadıkları olduğunu, ancak yaptıkları arasında en önemli şeyin özel eğitim bölümünü açmak olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Muammer Demirel’in iyi bir eğitimci olduğunu, başarılı olacağına inandığını kaydeden Prof. Dr. Altun, “Müzik değiştiğinde dans da değişir. Yeter ki daha iyi olsun. Kendisine başarılar diliyorum. Başvurduğunda her zaman katkıda bulunmaya hazırım” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>