Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Uludağ Üniversitesi Senatosu hain saldırıyı lanetledi

11 Ekim 2015 Pazar, 12:07
logo

Uludağ Üniversitesi Senatosu, Ankara’da düzenlenen terör eylemi lanetleyerek, “Türkiye’nin birlik ve beraberliğini hedefleyen hain saldırıyı nefretle kınıyoruz” denildi.
Yazılı bir açıklama yayımlayan Uludağ Üniversitesi Senatosu’nun, birçok vatandaşın hayatını kaybettiği Ankara’daki terör saldırısını lanetlediği mesajında şu ifadelere yer verildi:
“Ankara’da yaşanan bombalı terör saldırısı hepimizi derinden etkiledi. Masum vatandaşlarımızı katlederek, toplumsal huzurumuzu bozmayı hedefleyen bu insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğine kastederek, Türkiye’yi iç karışıklığa sürüklemeyi hedefleyen alçakça terör saldırıları asla hedefine ulaşamayacaktır. Devlet ve millet olarak, saldırılara karşı ortak duruşumuzu ve bu topraklarda birlikte yaşama kararlılığımızı sergilemeye devam edeceğiz. Milletimizin kardeşliğine ve ülkemizin geleceğine darbe vurmayı hedefleyen bu eylemler karşısında göstereceğimiz dayanışma, şer odaklarına vereceğimiz en anlamlı cevap olacaktır. Devletimizin bu canice olayı aydınlatarak, hain elleri en kısa zamanda adalete teslim edeceğine inancımız tamdır. Terör saldırısında yaşamlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>