Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Uludağ kış sezonuna hazırlanıyor

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da sezon hazırlıklarında sona gelindi.

08 Ekim 2016 Cumartesi, 11:19
ULUDAĞ KIŞ SEZONUNA HAZIRLANIYOR KAYAK TURİZMİNİN GÖZDESİ ULUDAĞ’DAKİ OTELLERDE SEZON HAZIRLIKLARINDA SONA GELİNDİ TÜRSAB GÜNEY MARMARA 2.BAŞKANI VECDİ GÜLMEZ: "2 MİLYON TURİST AĞIRLAMAYI HEDEFLİYORUZ"

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da sezon hazırlıklarında sona gelindi. Ekim ayının sonunda Uludağ’da kar yağışı beklediklerini belirten Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara 2. Başkanı Vecdi Gülmez, bu sezon 2 milyon turistin zirvede ağırlamayı hedeflediklerini söyledi.

ULUDAĞ KIŞ SEZONUNA HAZIRLANIYOR KAYAK TURİZMİNİN GÖZDESİ ULUDAĞ’DAKİ OTELLERDE SEZON HAZIRLIKLARINDA SONA GELİNDİ TÜRSAB GÜNEY MARMARA 2.BAŞKANI VECDİ GÜLMEZ: "2 MİLYON TURİST AĞIRLAMAYI HEDEFLİYORUZ"
Yaz aylarının geride kalmasıyla Uludağ’da hummalı bir çalışma başlatıldı. Otel işletmecilerinden belediyelere, Karayolları ekiplerinden bakanlıklara kadar birçok kurum ve kuruluş kış hazırlıklarına başladı. Birinci ve ikinci bölgedeki otellerde dış cephe kaplama ve boyama işleri sürerken, Karayolları ekipleri ise karla kaplanan yollarda araçların daha rahat ilerlemesi için yol genişletme çalışmalarını tamamlama aşamasına geldi.
Bu kış Uludağ’ın zirvesine 2 milyon turistin gelmesini ümit ettiklerini belirten (TÜRSAB) Güney Marmara 2. Başkanı Vecdi Gülmez, “Ekim sonu gibi Uludağ’da kar yağışı bekliyoruz. Kış döneminde çetin hava şartları ile mücadele etmek için tesisler tedbir almaya başladı. Bu gelen misafirin rahat etmesi için çok önemli. Şu anda sezon hazırlıklarında sona gelindi” diye konuştu.
Bu sezon kış ayları için rezervasyonların şimdiden başladığını belirten Gülmez, “Şu anda ilk intibalarımız, çok güzel gittiğini gösteriyor. Kimse zirveye ayak basmadan rezervasyonların başlaması bizi mutlu etti. Kasım ayı itibariyle sezon açıldığında yüzde yüz doluluk oranlarına ulaşacağımızı düşünüyorum. Ağırlamayı hedeflediğimiz 2 milyon turistin 600 bininin yurt dışından geleceğini umuyoruz” dedi.
Şu anda otellerin fiyatları 150 lira ile 450 lira arasında. Yılbaşı gecesi bu fiyatların bin 500 liraya kadar çıkması bekleniyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>