Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Ulu Şehir’in manevi direkleri

Bursa Valisi Münir Karaloğlu Ramazan ayı boyunca toplumun farklı kesimlerinde iftar açmaya devam ediyor.

27 Haziran 2015 Cumartesi, 08:20
VLB_3638

İftar programının bu gün ki durağı ise İsmail Hakkı Bursevi Kuran Kursu oldu. Vali Karaloğlu, Hafızlık eğitimi gören öğrenciler ile iftar açtı.

İftar öncesinde İsmail Hakkı Bursevi Kuran Kursu öğrencileri ile sohbet edip yerleşkeyi gezen Vali Karaloğlu, İsmail Hakkı Bursevi Hz’nin kabri başında dua etti.

İsmail Hakkı Bursevi’nin manevi huzurunda iftar sofrasını paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Karaloğlu: “Allah tuttuğunuz, tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Bu akşam İsmail Hakkı Bursevi Hz’nin manevi huzurunda bir iftar sofrasını sizlerle paylaşmış olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. İftarlarda toplumun farklı kesimleri ile bir araya gelmeye çalışıyorum. Her akşam farklı mekanlarda, genelde halk ile buluşmaya çalışıyorum. Bu akşamda hafızlık eğitimi alan çocuklarımız ile beraber olmayı arzu ettim. Ben çok teşekkür ediyorum kendilerine her birinizin ayrı ayrı ramazanlarını kutluyorum.

Ramazan Ayının Ülkemizin birliğine, dirliğine vesile olmasını, İslam Dünyasında akan kanın, akan gözyaşının durmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Allah’tan oruçlarımızı kabul etmesini niyaz ediyor, hepinize hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.

Gece, Ulu Şehir’in temel taşlarından olan  Nemçe Gazisi  İsmail Hakkı Bursevi Hz’nin yaptırmış olduğu Cami-i Muhammedi’nin avlusunda kılınan teravih namazı ile son buldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>