Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar
30 Temmuz 2015 Perşembe, 12:28
Mücahit Yıldız
Mücahit Yıldız mucahityildiz@ozelhayathastanesi.com.tr Tüm Yazılar

Ülke meselesi…

Malazgirt’te Binbaşı Arslan Kulaksız, Şemdinli’de Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya şehit edildi. Polislerimiz evlerinde infaz edilmekte. Ülkemizin dört yanında insanlar öldürülüyor, iş makineleri yakılıyor, yılıyor. Terör üzerinden bütün ülke tehdit ediliyor.

Bu durum sadece terör meselesi yadaPKK meselesi değil. Bu durumTürkiye’nin varlığına karşı olarak başlatılmış, geleceğini yok etmeye dönük yürütülen bir durumdur. Bütün örgütler tek çatı altında toplanmış durumda. Bütün gruplar, etnik ve mezhep kimliği üzerinden cepheye sürülüyor. Türkiye’nin şuan gelmiş olduğu yapıya karşı büyük bir saldırı söz konusu. Saldırılar ne zaman başladı..? Tabi ki de bu durum Türkiye’nin askeri operasyonlarından önce başlatıldı. Uzun süredir süre gelenbarış süreci, birileri yüzünden istismar edildi. Birileri bu ülkede barışa engel oldu ve olmaya devam edecek gibi duruyor. Son yıllarda her alanda yükselişe geçen ülkemizi diz çöktürmek için ortada oyunlar oynanıyor. Türkiye’yi eski haline döndürmek isteyenlerAK Parti ve Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan düşmanlığı üzerinden planlar yaptı.Bu bir içeriden işgal girişimidir. Ama başaramayacaklar..

7 Haziran seçimleri öncesinde başlatılan girişimlerkimlik eksenli siyaseti meclise taşıyanlar, bunun diğer aşamasında silahlı çatışma başlattı.Türk-Kürt çatışması, Türkiye’yi yeniden eski haline getirmeye, yeniden iç çatışmalardan başını kaldıramaz hale getirmeye dönüktü.
Bu kadar konunun içerisinde aslında konuşulacak çok şey var.
Bazı kesimler PKK’ya arka çıkıyor. PKK’yı, DHKP-C’yi ve buna benzer grupları tek çatı halinde toplayanların, Türkiye ile ilgili başka bir hesabı var. Kamuoyunun bu tehdide karşı dikkat etmesi ve bilinçlenmesi lazım.

Gezi olaylarıyla ülkemizi farklı bir etnik hale dönüştürmeye çalışanlar ve bununla birlikte17 Aralık’la Mısır’a çevirmeye çalışanlar, bugün ülkemizi Irak ve Suriye’ye dönüştürmeye çalışıyor. Gezi olaylarında terör örgütlerine yardım edenler, bu örgüt üzerinden sempati yayınları yapanlar, bugün aynı şekilde PKK’ya destek veriyor.

 

Bunların durdukları yer vatana ihanettir.

Gördüğümüz kadarıyla PKK Kandil’in emrinde, İmralı’nın elinde değil anlaşılan. Onların merkezleri PKK’nın ve diğer terör örgütlerininkarargahına dönüşmüştür. Pazarlama ve planlama buralardan yapılmaktadır.

o Siyasi partinin lideri sadece bir figürdür. Siyaset adamı olarak gösterilemez. Ama yeri gelecek onu buruşturup bir kenara atacaklardır.

Şunu söylemeden geçemeyeceğim. bu ülke, coğrafyanın son kalesidir. Öyle süslü cümlelerle konuşma zamanı değildir. Bu ülkenin evlatları, gerekirse canı uğruna doğruları söylemeye, ülkesi için mücadeleye devam etmeye, yüreklerini ortaya koymaya devam edeceklerine inanıyorum. Bu mücadele öncelikle ikiyüzlülüklere karşı, siyasi sahtekarlıklara ve terörün arkasındaki asıl güçlere karşı yapılacaktır.

Unutulmamalı ki bu ülke Irak, Suriye veya Mısır değildir. Zamanı geldiğinde, bugün terörü yöneten o kişiler madara olacak, bütün ülkeye afiş edilecek, başlarını kuma gömecekler. Çünkü bu sinsi planları ellerinde patlayacaktır.
 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>