Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Uğruna çınarlar kesilen kavşak açılıyor…

Yalova’dan Kocaeli ve Bursa istikametlerine il içi trafiği etkilemeden araç geçişini sağlayacak olan Tonami Köprülü Kavşağı 15 Kasım 2015 Pazar gününden itibaren trafiğe açılacak.

05 Kasım 2015 Perşembe, 17:22
yalova bursa kavsak

YAFA İnşaat tarafından yapım çalışması süren ve Atatürk Bulvarı’ndan itibaren Şehit Ömer Faydalı Caddesi önüne kadar uzanan 325 metre uzunluğundaki Tonami Köprülü Kavşağı nihayet trafiğe açılıyor. Daha evvel 25 Ekim tarihinde açılacağı duyurulan, ancak yoğun yağışlara bağlı olarak çalışmalarda yaşanan durma sebebiyle ertelenen açılış için net tarih verildi. Çalışmaları sürdüren YAFA İnşaat yetkilileri, yolun sadece giriş ve çıkış bölümlerinde ki çalışmaların sürdüğünü, diğer bölümlerinin ise tamamlandığını söyledi.
Yetkililer, “Şu anda köprülü kavşağın yol bölümü asfaltlandı. Giriş çıkış noktalarının tamamlanmasından sonra buralar da asfaltlanacak. Yolun sağ ve sol taraflarında oluşturulan ağır bariyer ya da oto bariyer olarak adlandırılan bölümlerin yapımını sürdürüyoruz. Onlar da kısa süre içerisinde tamamlanacak. Köprü üzerindeki yaya yürüme alanları bitti. Eğer çok büyük bir aksaklık yaşanmazsa 15 Kasım tarihinde köprülü kavşak trafiğe açılacak. Ardından da çevre düzenlemesi çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>