Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

UEFA ve TFF’den Timsah Arena’ya onay yok

TFF ve UEFA yetkilileri Eskişehir ve İzlanda maçları için Timsah Arena’ya ‘maç oynanabilir raporu’ vermedi.

09 Eylül 2015 Çarşamba, 00:31
timsah arena stad

UEFA Stadyum Denetleme Heyet Başkanı Trgre Borno hazırlayacağı raporu 10 gün içinde TFF’ye gönderecek. Buna göre eksiklerin giderilmesi sağlanacak. Heyetin özellikle çevre düzenlemesi ve stadın iç inşaatı üzerinde durması dikkat çekti.
Yapımı devam eden Timsah Arena’da dün hareketli saatler yaşandı. Önceki gün naklen yayın ve kablolama konusunda incelemede bulunan TFF ve UEFA yetkilileri bu kez yeni stadın tüm noktalarıyla ilgili kapsamlı bir rapor hazırlamak için görev başındaydı. Bursa Hakimiyet tüm gün yapılan çalışmaları yerinde yetkililerle birlikte takip etti. Timsah Arena’yı A’dan Z’ye inceleyen TFF ve UEFA yetkililerine Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nden de bir ekip eşlik etti. İncelemelerde Bursaspor Kulübü’nden görevlendirilen personel de hazır bulundu.

ÜST DÜZEY İNCELEME HEYETİ

UEFA Stadyum Denetleme Heyet Başkanı Trgre Borno, Türkiye Futbol Federasyonu Stadyum ve Güvenlik Müdürü Cenk Cem, Türkiye Futbol Federasyonu Stadyum ve Güvenlik Direktörü Buğra İmamoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Altın, Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Türkiye Futbol Federasyonu Marmara Bölge Müdürü Atilla Dönmez, Bursaspor Atatürk Stadı Müdürü Varol Çorapçıgil, Bursaspor Genel Müdürü Yardımcısı Erhan Başoğlu ve Bursaspor Çim Uzmanı Muhittin İpek Timsah Arena’da gün boyu toplantılara katıldı.

BİR DAKİKA DURULMADI

Heyet incelemelerde çimlerin boy uzunluğundan, merdiven boşluklarının ölçümüne, koltuk aralarındaki mesafeye, misafir tribünündeki güvenlik bariyerlerine kadar her noktayı karış karış inceledi. Soyunma odaları, hakem odaları, duşlar, karma alanlar, takımların kullanacağı stat içi güzergah, taraftarların kullanacağı tüm bölümler rapor halinde ele alındı. Eksikler tespit edilirken UEFA ve TFF yetkilileri çalışmaların hızlandırılması konusunda görüş birliğine vardı. Yetkililerin özellikle çevre düzenlemesi konusunda durdukları öğrenildi. Bu konuda inşaatı üstlenen GİNTAŞ Firması’nın çok geç kaldığına vurgu yapıldı.

ŞU AN MAÇ OYNANAMAZ

İncelemelerin son bölümüne Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de eşlik etti. Altepe GİNTAŞ Firması’nın yetkililerine çalışmaları daha da hızlandırmaları konusunda talimat verdi. TFF ve UEFA yetkilileri yaptıkları denetleme sonunda oluşturdukları ön raporda şu an için Timsah Arena’ya ‘Maç oynanabilir raporu’ vermedi. Buna göre Bursaspor’un 28 Eylül’de Eskişehirspor’la oynayacağı maç ve A Milli Futbol Takımı’nın 13 Ekim’de İzlanda ile oynayacağı Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu müsabakası için heyetten onay çıkmadı. TFF ve UEFA yetkilileri hazırladıkları raporu 10 gün içinde kamuoyu ile paylaşacak.

NORVEÇLİ BORNO KARIŞ KARIŞ GEZDİ

UEFA Stadyum Denetleme Heyet Başkanı Trgre Borno gün boyu stadın her noktasını karış karış gezdi. Borno’nun incelemelerini Sönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy da adım adım takip etti.

Sürekli ölçümlemede bulunan ve sayfalarca not alan Norveçli UEFA yetkilisi çimlerin boyuna kadar notlar aldı. Kullanılan malzemeleri bile hazırladığı rapora ekledi. Trgre Borno hazırladığı kesin raporu 10 gün içinde Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderecek.

ANKARA’DAN DA HEYET GELDİ

Timsah Arena’da gün boyu süren incelemelerin bir kısmında Gençlik Spor Genel Müdürlüğü personeli de hazır bulundu. Ankara’dan gelen heyete Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk başkanlık etti.

Tesislerden sorumlu genel müdür yardımcısı olan Dursun Türk’ün, TFF yetkilileriyle birlikte görüşlerini paylaşması dikkat çekti.

TFF’DEN FOTOĞRAFLI İNCELEME

Türkiye Futbol Federasyonu Stadyum ve Güvenlik Müdürü Cenk Cem ile Türkiye Futbol Federasyonu Stadyum ve Güvenlik Direktörü Buğra İmamoğlu stadın özellikle görünmeyen kısmı olan bölümleri mercek altına aldı. İnşaat alanına giren TFF yetkilileri incelemelerinde eksikleri tespit ederek, fotoğrafladı.

Cenk Cem ve Buğra İmamoğlu’nun takımların soyunma odaları ve karma alanlarda ölçümlemede bulunmaları dikkat çekti.

Kaynak. Bursa Hakimiyet

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>