Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Tutuklu polisten savunma

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, uyuşturucu madde ticareti yapmakla suçlanan emekli polis memuru S.B, üçüncü defa hakim karşısına çıktı. S.B., uyuşturucunun kendisine ait olmadığını ileri sürdü.

21 Kasım 2015 Cumartesi, 10:36
zanli

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, uyuşturucu madde ticareti yapmakla suçlanan emekli polis memuru S.B, üçüncü defa hakim karşısına çıktı. S.B., uyuşturucunun kendisine ait olmadığını ileri sürdü.
“Uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan aranan emekli polis memuru S.B., 20 Ağustos 2015 tarihinde emniyet ekipleri tarafından yakalanmıştı. Üzerinden çok miktarda uyuşturucu hap ve bir miktar toz esrar çıkan S.B.’nin daha önce polislik yaparken işlediği benzer suçlardan dolayı meslekten ihraç edildiği ortaya çıkmıştı. Yakalandığı tarihten bu yana tutuklu olan S.B., İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Savunma yapan S.B., “Ben emekli polis memuruyum. Yaklaşık iki ay önce suç konusu maddelerin ele geçirildiği odayı Ö.G. adlı şahıstan kiralamıştım. Ele geçirilen uyuşturucu maddeler ile benim bir alakam yok. Kime ait olduğunu da bilmiyorum. Ben narkotikte görev yaptığım için uyuşturucu madde kullandığım olmuştur. Ancak ticaretini yapmadım. Benim kaldığım apartmandaki 2 numaralı odada kalan ve adını E. olarak tanıtan, ancak gerçek isminin D. olduğunu öğrendiğim kişinin burada uyuşturucu sattığına birkaç kez şahit olmuştum. Hatta ev sahibi Ö.G. benden şüphelenince kendisine durumu anlattım. Kendisine de takip ettirdim. O da 2 numaralı odada uyuşturucu madde satıldığını görmüştü. Bana bu kişiler tuzak kurmuş olabilir. Suçlamaları kabul etmiyorum. Kiraladığım odada sanık S. zaman zaman gelip kalıyordu. Odada iki dolap vardı. Dolaplara ben eşyalarımı koyuyordum. S’nin fazla bir eşyası yoktu. Kaldığında sadece üzerindeki kıyafetleri ve eşofmanlarını koyuyordu. Zaten sürekli benimle kalmıyordu. Benden uyuşturucu madde aldıklarını beyan eden tanıklar Ö. ve Ş’yi tanımıyorum. Bu kişilere herhangi bir uyuşturucu madde satmadım. Beraatımı talep ederim” dedi.
Duruşma 15 Aralık 2015 tarihine ertelendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>