Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Türkiye’nin en zengin kulubü olacağız

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Timsah Arena’nın gelirlerinin düzene girmesiyle yeşil beyazlı kulübün Türkiye’nin en zengin kulübü olacağını belirterek, “Altyapımız adeta futbolcu fabrikası. İnşallah altyapıdan yetişen çocuklarımız ile çok daha iyi yerlere geleceğiz” dedi. Başkan Bölükbaşı, CAS’ta sıcak bir ortamda savunma yaptıklarını, ümitli haberler beklediğini ifade etti.

16 Nisan 2015 Perşembe, 23:45
pasta

Bursaspor Dergisi’nin 10.yılı bir geceyle kutlandı.

Düzenlenen geceye Başkan Recep Bölükbaşı ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Vali Vekili Ahmet Hamdi Usta, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım  Belediye Başkanı İ.Hakkı Edebali, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, dergiye reklam veren firmaların yetkilileri, taraftar dernekleri temsilcileri ve davetliler katıldı.

Başkan Recep Bölükbaşı gecede yaptığı konuşmada Bursaspor Dergisi’nin bugüne kadar gelmesinde emeğe geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Başkanımız Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü; “ Bu güzel gecemize katılan herkese şükranlarımızı sunuyorum. Türkiye’nin en büyük şehirlerinden Bursa’mızın incisi Bursaspor, 47 yıl bekledikten sonra şampiyonluğa ulaştı. Bu büyük başarılarda bizlere destek olan siz değerli firmalarımızın katkıları çok büyük. Bu ay dergimiz 10 .yıla özel  almanak ile raflardaki yerini aldı. Dergimizin ilk sayısından itibaren tüm kapakları ve önemli haberleri bu almanakta bulabilirsiniz.Bursaspor Dergisi’nin maliyetlerini karşılanmasında konusunda reklam verenlerimize çok teşekkür ediyorum. Bursaspor, reklam ve sponsorluklar, bilet satışları ve Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen yayın gelirleri ile ayakta duruyor. Avrupa’da ilk 10’da gösterilen ve ödül alan stadyumumuz inşaa ediliyor. Bu stadyumu Bursa’ya kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe’ye teşekkürlerimizi sunuyorum. Gelirlerimiz çok fazla değil ama giderlerimiz çok fazla. 30 profesyonel, altyapımızda da 250-300 amatör futbolcumuz var. 14 branşta 700 ‘e yakın gencimize spor yapma imkanı sağlıyoruz.  130’a yakın personelimiz var. Bursaspor Kulübü adeta bir holding gibi. Geçmiş dönemlerde büyük başarılara imza atmış kulübümüz geçen sezon sekteye uğradı. Ekonomik sıkıntılar oluştu. 11 aydır gece gündüz çalışarak görevimizi layıkıyla yapmaya çalışıyoruz.

Takımımız Spor Toto Süper Lig’de şuan için 4.sırada bulunuyor. Kupada yarı finale kaldık. Bunları yaparken yalnız değildik. Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız ve sivil toplum örgütlerinin desteklerini hissettik.  Özlüce Tesislerimizde iki futbol sahamız yapılıyor. Bu sahalarımızın birisini Osmangazi Belediyesi diğerini ise Nilüfer Belediyemiz yapıyor. Başkanlarımız Mustafa Dündar ve Mustafa Bozbey’e teşekkür ediyorum. Vakıfköy Tesisleri’mizin yenilenmesinde bizlere destek olan Yıldırım Belediye Başkanımız İ.Hakkı Edebali’ye de sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Çok güzel bir birliktelik yakalandı. Yeni stadyumumuzun gelirlerini düzenli hale getirdiğimiz zaman Türkiye’nin en zengin kulüplerinden birisi olmaya aday oluruz. Altyapımız adeta futbolcu fabrikası. İnşallah altyapıdan yetişen çocuklarımız ile çok daha iyi yerlere geleceğiz. Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek final heyecanı yaşadık. Geçtiğimiz aylarda UEFA’dan ceza aldık. Hatta bir tane daha vardı ancak onu bertaraf ettik. Geçen gün CAS davasına ben de gittim. Yaklaşık 4 saat süren davada Bursaspor’u anlattık. Çok sıcak bir ortam oluştu. Ümidim var. Tabii Avrupa kurulları bizim gibi bakmıyor. Biz duygusal bakıyoruz. Mutlu haberleri bekleyeceğiz” dedi.

Gecede Bursaspor Dergisi’nin 10 yılını konu alan sinevizyon gösterisi ve yaş pastası kesildikten sonra reklam veren firmalarımıza teşekkür plaketleri takdim edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>