Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Türkiye çok mesafe katetti…

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşaatını ziyaret eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “10 yıl önce bu projeler İstanbul’da yoktu. Ankara’da, İzmir’de yoktu. Bugün Allah’a şükürler olsun ki, Türkiye müthiş bir mesafe kat etti” diye konuştu.

04 Kasım 2015 Çarşamba, 09:56
bakan

MODEF’in açılışına gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve beraberindeki heyetle birlikte inşaat çalışmaları devam eden Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde incelemelerde bulundu. 2012 yılında eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından temeli atına ve iki kez müteahhit firmalarının iflas etmesi sonucu inşaat çalışmaları duran Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Ağustos ayında tekrar ihale edildiğini ifade eden Müezzinoğlu, gecikmiş olmanın telafisini ünitlerin ve cihazların daha yeni modeller ve yeni teknolojilerle telafi etmenin gayreti içinde olacaklarını belirtti.
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde müteahhit firmadan inşaat çalışmaları hakkında bilgi alan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin İnegöl halkı ve bölge insanı için büyük bir ihtiyaç olduğunu ifade ederek, “Merkez son derece modern bir bina olacak. Diş ünitleriyle de son derece ileri teknoloji getireceğimiz ürünlerle donatacağımız bir hastane olacak. 50 ünit kapasiteli güzel bir merkez olacak. İnşallah gecikmiş olmanın telafisini ünitlerin ve cihazların daha yeni modeller ve yeni teknolojilerle telafi etmenin gayreti içinde olacağız. İnegöl Bursa’mızın güçlü ve dinamik bir ilçesi ama 10 yıl önce bu projeler İstanbul’da yoktu. Ankara’da, İzmir’de yoktu. Bugün Allah’a şükürler olsun ki, Türkiye müthiş bir mesafe kat etti. Bursa merkezinde değil, İnegöl’de ve 50 ünit kapasiteli, hastane ortamı diyebileceğimiz koşullarda son derece modern Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerini yapıyoruz. Milletimiz hizmetin en iyisini layık. Ve bu ülkeye, bu millete hizmet etmekte bizim boynumuzun borcu. Seçimlerden yeni çıktık. Hızla hizmetlerimizin bu ilke insanına ve aktif olarak devreye girmesini takip ediyoruz. İnşallah Ocak ayında da burayı teslim alacağız. Hem İnegöllülerin hem yakındaki Yenişehir ve İznik’teki vatandaşlarımıza, hemşerilerimize inşallah ağız ve diş sağlığı anlamında önemli hizmetler yapacak” dedi.
Çok modern bir hastaneyi geçen yıl İnegöl’de hizmete sunduklarını ifade eden Müezzinoğlu, “Oranın uzman, hekim ve hemşire açığını hızla kapatmaya çalışıyoruz. İnşallah vatandaşımız sağlık hizmetlerin anlamında hem mağdur olmayacak hem de kendini emniyette ve güvende hissedecek” şeklinde konuştu.
İncelemenin ardından Müezzinoğlu ve beraberindeki heyet 34. MODEF açılışına katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>