Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Vatanını, bayrağını milletini seven gençler yetişiyor

Öğrenciler Kuran-ı Kerim ve siyer dersleri alarak Peygamber Efendimizin hayatını okuyarak öğrendi.

09 Ağustos 2016 Salı, 09:25
22290_DSC_0757_1_201608062003

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bursa İl Temsilciliği tarafından düzenlenen yaz okuluna katılan öğrenciler, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki (Merinos AKKM) törenle sertifikalarını aldı.

TÜGVA Bursa İl Temsilciliği tarafından hem dini, hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak üzere düzenlenen yaz okulu programı, sertifika töreniyle sona erdi. Yaklaşık bir ay süren yaz okulunda, öğrenciler Kuran-ı Kerim ve siyer dersleri alarak Peygamber Efendimizin hayatını okuyarak öğrendi. Kültürel ve bilimsel gezilerin yanı sıra spor etkinliklerine de katılan öğrenciler, Merinos AKKM Uludağ Salonu’ndaki törende sertifikalarını aldı.

22290_DSC_0647_1_201608062002

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, 15 Temmuz’da yaşanan kalkışma hareketinin ardından 22 gündür tüm vatandaşların meydanlardan ayrılmayarak vatana sahip çıktığını hatırlattı. Süreçte şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazi olanlara da acil şifalar dileyen Karlık, “Rabbim, inşallah bir daha memleketimize bu tür acılar yaşatmasın. Ancak halkımızla birlikte tüm dünyaya, bağımsızlık için canımızı verebileceğimiz gösterdik ve haykırdık. Vatana, bayrağa nasıl sahip çıkılacağını tüm insanlığa gösterdik. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza her türlü desteği verdik. Pazar günü yapılacak büyük buluşmayla da bu duruşu taçlandıracağız. TÜGVA Bursa İl Temsilciliğini yaptıkları çalışmadan ötürü teşekkür ediyorum. Gelecekte de ülkemiz dik duracak ise sağlam eğitim almış gençlerimizle duracaktır” dedi.
TÜGVA Bursa İl Temsilcisi Hüseyin Yavuz ise, 15 Temmuz’da yaşanan süreçten sonra ‘iyi ki vakıf işleriyle uğraşıyoruz’ dediğini dile getirdi. Gençlerin vatanını, milletini, devletini ve dinini seven diye temsilcilik olarak uğraştıklarını anlatan Yavuz, “15 Temmuz gecesi şehit olan 237 vatandaşımıza ne kadar şükretsek ve dua etsek azdır. O teröristler aldıkları emirleri yerine getirebilseydi şuan hiçbirimiz burada olmazdık. Vakfın kurulmasına öncülük eden Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ediyoruz. Bu vakfı niye kurdurduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Çocuklarını yaz okulumuza gönderen anne ve babalara da teşekkür ediyorum. Tek amacımız, bundan sonra bu ülkede 15 Temmuz’daki rezilliklerin tekrar yaşanmaması için gençlerin vatanını, milletini, bayrağını seven, dinini bilen bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamaktır” diye konuştu.
22290_DSC_0757_1_201608062003
Konuşmaların ardından yaz okulu boyunca yapılan eğitimler video gösterimiyle anlatıldı. Ardından kız ve erkek öğrenciler tarafından sure, ayet ve hadisler okundu. Seslendirdikleri şiirlerle katılanlara duygusal anlar da yaşatan öğrenciler, dombra şarkısını söyleyerek de velileri coşturdu. Peygamber Efendimizin Veda Hutbesi’nin de seslendirildiği programda, öğrenciler ilahiler okuyarak performanslarıyla büyük alkış aldı.
Törenin sonunda Büyükşehir Başkanvekili Karlık ve TÜGVA Bursa İl Temsilcisi Yavuz tarafından yaz okulu boyunca katkı sunan eğitmenlere plaket takdim edildi. Eğitim süresince başarılı bulunan öğrencilerin çeşitli hediyelerle ödüllendirildiği törende, tüm öğrencilere katılım sertifikaları dağıtıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>