Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

TSYD Bursa’dan Timsah Arena’ya çıkarma…

12 Ağustos 2015 Çarşamba, 22:11
TSYD BURSA ŞUBESİ’NDEN ‘TİMSAH ARENA’YA ÇIKARMA DEV STADYUMDA BASINA VIP HİZMET TSYD BURSA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ARENA'DA İNCELEMELERDE BULUNDU

TSYD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Timsah Arena’yı gezip bilgi edindi.
Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi Başkanı İlhan Öztat ve yönetim kurulu üyeleri, inşaatı son aşamaya gelen Timsah Arena’da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yle birlikte incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın, Büyükşehir Belediyespor İkinci Başkanı İlhan Satık’ın da aralarında bulunduğu heyetle, stadı gezen yönetim kurulu üyeleri stad hakkında bilgi edindi.
Eylül ayının son haftasında bir dizi etkinlikle açılması planlanan 45 bin kişilik Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nun basın tribünü ve basına ayrılan diğer alanları hakkında bilgi veren Altepe, UEFA standartlarında, Türkiye’ye yakışır bir spor kompleksi dizayn ettiklerini söyledi.
Yaklaşık 7 yıldır Bursa’ya güzel bir stat kazandırmak için uğraştıklarını da söyleyen Altepe, “2014’te değişen UEFA kriterlerine en uygun stat burasıdır. Dünya sporuna kazandırdığımız bir tesis olması itibariyle de ayrıca gurur kaynağımızdır. Bu harika tesisin tanıtımını, yapacağımız bir dizi organizasyonlarla 25 Eylül’de gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.
Kamulaştırmalar hariç şu ana kadar 220 milyon lira harcanan stadyumun, basın tribünüyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Genel Sekreter Mustafa Altın ise basın mensuplarına sağlıklı çalışma ortamını sunabilmek için hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmadıklarını ifade etti. Altın, “165’i masalı olmak üzere 400’e ulaşabilen kapasitesiyle basın tribünü organize ettik. Ayrıca stadın zemininde yine basın mensuplarının haberleşme olanaklarını sağlayacak, dinlenme ve diğer aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri geniş alanlar oluşturduk” şeklinde konuştu.
Bursa’ya dünya çapında bir tesis kazandırdıkları için Altepe’ye teşekkür eden Öztat, basın mensuplarının çalışma alanlarını gezdiklerini ve sunulan imkanların memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>