Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Trafiği birbirine katan sürücü alkollü çıktı

Bursa’nın İznik ilçesinde, tehlikeli araç kullanmaktan gözaltına alınan sürücü alkollü çıktı. Aynı zamanda sağ ayağı olmayan sürücünün İzmir Engelliler Derneği adına düzenlenmiş makbuz ile vatandaştan yardım topladığı ve alkol alarak direksiyon başına geçtiği ortaya çıktı.

23 Nisan 2015 Perşembe, 18:34
0

İddiaya göre, İznik ilçesinde 155 ihbar hattını arayan vatandaş, 34 EYG 55 plakalı aracın trafikte tehlikeli seyrettiği ihbarında bulundu. Polis, Atatürk Ceddesi Yenişehirkapı mevkiinde şüpheli aracı durdurdu. Polisler, sürücü Ayhan A.’nın 160 promil alkollü olduğunu tespit etti. Ekipler, kendilerini uğraştıran şahsın sağ ayağının olmadığını, İzmir Engelliler Derneği adına düzenlenmiş makbuz ile vatandaştan yardım topladığını belirledi. Yardım parası ile alkol alarak direksiyon başına geçtiği iddia edilen Ayhan A’ya trafiği ve can güvenliğini tehlikeye atmaktan ceza kesildi. Şahsın daha önce de 2 defa ehliyetine el konulduğu öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>