Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Mudanya’da toplu sünnet şöleni

Bursa Mudanya’da trafiğe kapatılan yolda yapılan sünnet şöleni vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

25 Temmuz 2016 Pazartesi, 11:27
dsa

Bursa’nın Mudanya ilçesinde trafiğe kapatılan yolda yapılan sünnet şöleni vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. 70 çocuğun sünnet edildiği şölene vatandaşlar akın etti.
Mudanya ve Köyleri Yardımlaşma Derneği MUYAD tarafından organize edilen ve büyük bir katılımla gerçekleşen şenlikte sünnet çocukları mehter takımının marşlarıyla birlikte oluşturulan kortej eşliğinde Deniz Caddesindeki sünnet alanına kadar yürüdü. Mehter konseri sonrası Mudanya Müftüsü ve Mudanya’nın seçkin imamlarının okuduğu Mevlit ve ilahiler sonrası, MUYAD Başkanı Sahip Keçici misafirlerine hoş geldiniz konuşması yaptı. Keçici, “Çocuklarımızın ve ailelerinin sevinçlerini görmek için bir araya geldik. Bu mutluluğu birlikte paylaşmanın sevincini yaşıyoruz. Derneğimizin ilk etkinliği olan sünnet cemiyetimizin yanı sıra siz Mudanyalılara her konuda hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu cemiyetimize katlım sağlayan ve cemiyetimizin gerçekleşmesinde katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Katılımların en büyüğünü sağlayan ve her konuda yanımızda olan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum” diyerek duygularını dile getirdi.
Mudanya AK Parti İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal, “Gece demokrasi nöbetinde gündüz cemiyetlerdeyiz, bu günde geleceğin istikbali çocuklarımızın sünnet cemiyetindeyiz, kendilerini kutluyor bu güzel organizasyonu gerçekleştiren MUYAD yönetimini tebrik ediyorum” dedi.
Mudanya Müftüsü E.Mehmet Soylu, Sünnet geleneğinin İslamiyet’teki yeri konulu sohbetiyle ve insan sağlığı konusundaki önemine değinen konuşmasının ardından yaptığı dualar gündemde olan darbe girişimi sonrası şehit olanlara gönderildi. Sünnet cemiyetine maddi katkılarıyla destek olan kurum ve kişilere MUYAD plaketi verilerek kendilerine teşekkür edildi. Tören sonrası misafirlere hazırlanan yemeklerin ikram edilmesiyle sünnet şenliği sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>