TOKİ’nin Türkiye’ye örnek projesi Bursa’da yükseliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) işbirliğiyle Bursa-Osmangazi ilçesinin Yunuseli Mahallesinde Basın Mensupları için yapılacak 452 konutun inşaatı hızla devam ediyor. Proje mimarisiyle Türkiye’de Toki adına örnek olacak

09 Ağustos 2015 Pazar, 12:52
toki bursa yunuseli bgc

İnşaatı devam eden proje hakkında TOKİ Başkan Mehmet Ergün Turan bilgi verdi. Projenin Türkiye’ye örnek olacağını söyleyen Turan, “Her insanın sağlıklı bir konuta ihtiyacı vardır. TOKİ olarak basın mensuplarını konut sahibi yapmak için ilk adımı attık. BGC ile ortak yürüttüğümüz projemizi en kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Projemizin yapımı tamamlandığın da basın sektöründe çalışanlar kira öder gibi uygun koşullarda ev sahibi olacak” açıklamasında bulundu.TOKİ'NİN GAZETECİLERE YAPTIĞI KONUTLAR HIZLA YÜKSELİYOR TOKİ BAŞKANI MEHMET ERGÜN TURAN: "YUNUSELİ KONUTLARIMIZ AZ KATLI OLMASI VE SOSYAL DONATI ALANLARIYLA ÖRNEK BİR PROJE"
Basın mensupları için uygulamaya konulan projenin sadece 452 konuttan ibaret olmadığını vurgulayan Turan, içerisinde ticaret merkezi, cami, spor sahaları, oturma alanları, çocuk oyun alanları, meydan ve gezinti yolları ile yeni bir yaşam alanın oluşacağını belirtti. Şehirlerde, kendine özgü kimliği olan kaliteli ve nitelikli konutlar imar ettiklerini söyleyen Turan “Yeni konut projelerimizi mimarisi ile sosyal donatılarından, çevre düzenlemelerine kadar bir bütün olarak oluşturuyoruz. Yunuseli Mahallesinde basın mensupları için yerel mimari tarzda yapacağımız 452 adet konut 2+1 ve 3+1 şeklinde olacak. Projemizin içerisinde 9 bin metrekarelik yeşil alan, 565 ağaç, 4 bin 59 çalı dikimi ile geniş peyzaj alanı bulunacaktır. Konut blokları, cami ve ticaret merkezi cephelerinde yöresel mimarinin özellikleri uygulanacak. Cephe kaplamasında yöresel mimariyi yansıtan özel malzemeler kullanılacak” dedi.
Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve BGC Başkanı Nuri Kolaylı ise, “Şuana kadar 4 tane blok bitti. Müteahhit firma şuanda bu biten evlerin çatılarını kapatıyor. Kasım sonu ile aralık ortası gibi bütün binaların kapasının bitmesi hedefleniyor. Tuna Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Celal Tuna, ile yaptığımız görüşmeler sonucunda önümüzdeki sene bu aylarda bütün evlerin teslim edebileceğini belirttiler. Kira öder gibi ev sahibi olmak bizler için mutluluk verici. Bursa’daki basın mensuplarının ev sahibi olmasından büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>