Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Tofaş’ta ağaç katliamı…

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş., yeni bant için fabrika içindeki çam ağaçlarını kesti. Çalışanlar ise fabrika yönetiminin ‘kesilen ağaçların kat kat fazlasını yine fabrika içerisine dikeceğiz’ açıklamasıyla derin bir nefes aldı.

19 Ağustos 2015 Çarşamba, 11:33
tofaş ağaç

Amerika’nın ardından Karayipler’e Doblo’yu ihraç eden, ayrıca yeni sedan otomobili Agea ile çıkış yapan Tofaş’ta yaşanan ağaç kesimleri çevrecilerin dikkatini çekti. Sosyal sorumluluk projelerinde başı çeken bir kurumun Bursa’daki otomotiv fabrikasının içinde üretim bandı kurmak için çam ağaçlarını kesmesi tepkilerin büyümesine sebep oldu. Artan kapasite artışına fabrika içinde yer arayan ve maziye kök salan ağaçları kurban seçen fabrika yönetimi, ağaçların başka bir yerden taşınıp oraya geldiği için tekrar taşıma işleminin gerçekleştirilemeyeceğini açıkladı.
Kesilen oksijen depoları için üzülen fabrika çalışanları ise yönetimin ‘kesilen ağaçların kat kat fazlasını yine fabrika içerisine dikeceği’ demesiyle derin bir nefes aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>