Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Tofaş’ı dolu vurdu…

Bursa’yı vuran dolu yağışı Tofaş’ın park alanında bekleyen 13-14 bin otomobili vurdu

10 Haziran 2016 Cuma, 16:43
tofasss

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Dünya Gazetesi’nin haberine yer verdiği yazısında, Bursa’yı vuran ve tarımı etkileyen dolu yağışının, TOFAŞ’ın otoparkında bekleyen sıfır araçlara da hasar verdiğini ve buna bağlı olarak fiyatların düştüğünü ifade etti.

İŞTE YILMAZ’IN O YAZISI

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nin yanında,Tofaş Otomobil Fabrikası’nın hemen arkasında geniş bir alan var. Bu alanı Tofaş üretimden çıkan ve Anadolu’daki bayilere sevk edilecek araçların park yeri olarak kullanıyor.

O nedenle…
Parkta her zaman çok sayıda araç bulunuyor. Çünkü bir yandan ihracata ya da bayilerde sevkiyat yapılırken, diğer yandan fabrikadan çıkan araçlar buraya alınıyor.
İşte…
Geçtiğimiz cuma günü ovadaki tarım alanlarını vuran ve çiftçide büyük zarara yol açan dolu yağışı tarım sektörün yanında otomotiv sektörüne de büyük zarar verdiği ortaya çıktı.
Bunu da…
Dünya Gazetesi’nde Bursa’daki dolu yağışı sonrası tarım alanlarında ortaya çıkan zararın anlatıldığı haberi okurken gördük.
Dünya Bursa Bürosu’ndan Esra Özarfat haberinde, park alanında bekleyen “13-14 bin otomobilin kaportalarında şiddetli dolu nedeniyle göçükler oluştuğunu” yazıyor.
Dahası…
Tofaş bu göçüklerin onarılması için piyasadan teklif almak üzere çağrıya çıkmış. Çok sayıda tamir firması da parktaki araçların kaportalarında oluşan dolu göçüklerini düzeltmek için teklif hazırlamış.
Ancak…
Araçlar onarılsa bile fabrika kuralları gereği yüzde 5’lik indirimle satılıyorlar. O bakımdan alıcıları da doğal olarak dolu şanslısı olacaklar.
Bu arada…
Ovada Tofaş’ın parkındaki araçları vuran dolunun Oyak Renault parkına hiç dokunmaması da dikkat çekici.

KAYNAK: Olay Gazetesi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>