Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Tofaş ve Oyak Renault işçileri kararlı

Bursa’da 3 gün önce iş bırakan Tofaş ve Oyak Renault işçileri eylemine devam ediyor.

17 Mayıs 2015 Pazar, 14:41
0

Ücret adaletsizliğini öne sürerek eylem başlatan Oyak Renault ve Tofaş’da çalışan işçiler fabrika önlerinde beklemeye devam ediyor. Yaklaşık 3 gündür evlerine gitmeyen işçiler, semaverde çam demleyip, poğaça ve börekle karınlarını doyuruyor. Tofaş fabrikası dışında ve içerisinde duran işçiler karşılıklı tezahürat yaparak birbirlerine destek oluyor. Fabrika önlerine gelen aileler ise, eşleri ve çocuklarına moral veriyor.
İşçilerden Mehmet Bacak, “Haklarımızı alana kadar eylemimize devam edeceğiz. Yönetimden bize gelen haber yok. Haklarımızı alıncaya kadar buradayız. İkinci bir emre kadar üretim yok. Her taraftan bize destek var” dedi.
Çalışanlardan Mustafa’nın annesi Zehra Bayram, “Oğlumun boyun yüzleşmesi var. Ameliyat olması lazım. Ama tazminatını vermiyorlar. Ameliyat ol öyle gel diyorlar. Oğluma destek olmak için buraya geldim” diye konuştu.
Mehmet Efe Tezel ise “Mustafa dayıma destek için geldim. Onların haklarının verilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>