Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Tır garajı cinayeti’nde yeni gelişme

Hakkında yakalama kararı bulunan bir kişinin ifadesi alındı.

30 Haziran 2016 Perşembe, 11:19
TIR GARAJI CİNAYETİ'NDE YENİ GELİŞME HAKKINDA YAKALAMA KARARI BULUNAN BİR KİŞİ İFADESİ ALINDIKTAN SONRA SERBEST BIRAKILDI

Bursa’da ‘TIR garajı cinayeti’ ile ilgili hakkında yakalanma kararı bulunan 1 kişi çıkarıldığı mahkeme tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.
Yıldırım Otosansit TIR Garajı’nda geçen yıl aralık ayında kamyonların karıştığı hasarlı kazanın ardından iki aile arasında çıkan tartışma güçlükle yatıştırılmış, olaydan 1 hafta sonra Yöndem ailesinin işlettiği çay ocağına kalabalık grup halinde gelen Yaman ailesinin fertleri ile karşı taraf arasında kavga çıkmıştı.
Tabanca, bıçak ve sopaların kullanıldığı kavgada göğsünden tabancayla vurulan İbrahim Yaman kaldırıldığı hastanede ölmüş, çay ocağı işleten Ü.Y., İ.Y., M.Y., Z.Y., ve E.Y., ile nakliyecilik yapan B.Y. ve C.Y. yaralanmıştı.
Polis 6 kişiyi gözaltına almış, mahkemeye sevk edilen şüphelilerden S.Y., ile E.Y., ‘adam öldürmek’ suçundan tutuklanmıştı. Güvenlik kamerası görüntülerini de izleyen savcılık, S.Y. ve E.Y. hakkında ‘adam öldürmek’ suçlarından müebbet hapis, tutuksuz 16 sanık hakkında ise ‘yaralama’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurmak’ suçlarından 5 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açmıştı.

TIR GARAJI CİNAYETİ'NDE YENİ GELİŞME HAKKINDA YAKALAMA KARARI BULUNAN BİR KİŞİ İFADESİ ALINDIKTAN SONRA SERBEST BIRAKILDI
Davanın duruşması Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Olayla alakalı aranması bulunan Z.Y., mahkemeye geldi. Olayı anlatan Z.Y., “Ben olay yerine daha sonra gittim. Ben yerden bir şeyler aldım. Ne aldığımı hatırlamıyorum. O sırada birisi kafama vurdu. Ben kimseye ateş etmedim. İbrahim Yaman’ın öldüğünü hatırlamıyorum. Bu olaydan 3 gün önce bir araç babama çarpmış. Kamyoncu genç babama vurmaya kalkmış ve İbrahim Yaman bizimkilere küfür etmiş. Kavga öyle başlamış. Biz diğer çay ocağında barış beklerken, İbrahim Yaman bizimkilere saldırmış. Kavga olayının olduğu yerde sesler duyduk. Bir çocuk, ‘sizinkileri öldürüyorlar’ diye bağırdıktan sonra biz gittik” dedi.
Mahkeme heyeti, olayla alakalı yakalanması bulunan Z.Y.’yi ifadesinin ardından serbest bıraktı. Diğer 2 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>