Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Timsah Arena’ya hayran kaldı

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nda incelemelerde bulundu ve yeni stadyumun hem Bursa’ya hem de Türkiye’ye değer katacağına inandığını söyledi.

24 Kasım 2015 Salı, 16:41
timsah arena

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nda incelemelerde bulundu ve yeni stadyumun hem Bursa’ya hem de Türkiye’ye değer katacağına inandığını söyledi.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Bursa ziyaretinde Bursa Vali Yardımcısı İbrahim Avcı ve Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nda incelemelerde bulundu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’nin de eşlik ettiği incelemede, Vali Tuna, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın’dan stadyumla ilgili detaylı bilgiler aldı. Tesisi çok beğendiğini söyleyen Vali Tuna, “Bursa ile Eskişehir komşu iller olmasına rağmen bu zamana kadar bu tesisi görmeyişimiz eksiklik olmuş. Geç de olsa inceleme ve Eskişehir’de yapımı devam eden statla kıyaslama için geldiğimiz Bursa’da Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan stadyum, kıyas kabul etmeyecek şekilde… Aslında çok çok öteleri düşünülerek inşa edilmiş, birçok ihtiyaca cevap verebilecek mükemmel bir tesis. Sanıyorum, dünyadaki sayılı stadyumlardan biri… Bu, bizim için gurur verici. Aynı bölgenin insanları olarak gururla söyleyebilirim ki, tarihi zenginliğinin yanı sıra sanayimiz için de çok önemli olan böyle bir şehirde, sporun ve sporcunun, Bursaspor’un hizmetine sunulan böyle bir hizmet takdire şayan… Geriye bunun hakkını vermek kalıyor” diye konuştu.
Eskişehir’de inşaatı devam eden stat için de Bursa’dan alınacak örnekler olduğunu kaydeden Vali Tuna, yeni stadyumun açılışına da katılmayı istediğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>