Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Timsah Arena’da kaç loca satıldı?

Bursa.com yazarı ve spor medyasının duayen isimlerinden Tarık Çapçı, bugünkü köşesinde şova geldiğinde ön planda desteğe geldiğinde elini cebine atmayanları yazdı. Çapcı’nın köşe yazısına göre Timsah Arena’da 72 locadan 13 tanesi satıldı.

04 Şubat 2016 Perşembe, 08:07
TİMSAH ARENA BU ETİKETLE AÇILACAK CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN AÇILIŞI YAPILACAK BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE STADI'NDA ÇEKİLEN TÜM FOTOĞRAFLAR #?TÜMŞEHİRTEKYÜREK ETİKETİYLE SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILACAK

Tarık Çapçı’nın bugünkü köşe yazısı.

Bursaspor üzerinden reklam yapan başkan adayları, eski yöneticiler, Bursaspor vakfı üyeleri, bu kentte marka olmuş veya para kazanan firmalar kulübe bu günlerde destek olmayacak da ne zaman olacak?

“Bursaspor’un yanındayız”

Bu cümleyi taraftarından iş adamına kadar duymak çok güzel. Ama bunun gerçekten uygulandığını görmek çok daha güzel. Taraftar elinden geldiğince maddi manevi fedakarlıklar yaparak bunu gösteriyor. Ama camiada söz sahibi olan kişilerin çoğundan bunu göremiyoruz. Peki işadamları Bursaspor’un nasıl yanında olabilir ki?

Tabii ki maddi katkı sağlayarak. Onlardan taraftarların yaptığı gibi tribüne çıkıp tezahüratlarla kulübü desteklemeleri beklenmiyor. Reklam vererek, loca alarak, çeşitli sponsorluklarla katkı sağlamaları bekleniyor. Üstelik bu, karşılıksız bir beklenti de değil. Yani koyacağınız maddi katkı sizlere firmanızın tanınırlığı, prestij, camiada itibar ve söz sahibi olma gibi şekillerde geri dönecek. Başkan Ali Ay ve yönetim kurulu, Recep Bölükbaşı yönetimin adeta batırdığı Bursaspor Kulübü’nü toparlamak için canlarını dişlerine takmış durumda. Maddi manevi her türlü fedakarlıklar yapıyorlar. Başkan Ay bu mücadelede doğal olarak destek istiyor. Özellikle locaların acilen satılması gerektiğini vurguluyor; ama maalesef camianın ve şehrin ileri gelenlerinin büyük çoğunluğunun buna kayıtsız kaldığı, satılan loca sayısı ile ortada.

Şu ana kadar 72 adet locada, satılan toplam 13!

Kulübe, futbola uzak olan kişilere çok fazla diyecek bir şeyimiz yok; ama sağda solda veya Başkan ile poz verip “Bursaspor’un yanındayız” diyen ama uygulamada yanında olduklarını göremediğimiz işadamları camianın bu değerlendirmeyi yapamadığını mı zannediyor acaba? Tam tersi herkesin hafızasına kazınıyorlar. Bu zor günlerde kim ne yapıyor, kimler destek oluyor herkes farkında. Bursaspor’un başta medya patronları, eski başkanlar, maddi gücü olan divan üyeleri, kongrelerde Bursaspor üzerinden reklam yapan başkan adayları, eski yöneticiler, Bursaspor vakfı üyeleri, bu kentte marka olmuş veya para kazanan firmalar kulübe bu günlerde destek olmayacak da ne zaman olacak?

Takım düşmemeye oynar yoklar,

Küme düşer yoklar,

Çıkmak için mücadele eder yoklar,

Maddi krizler yaşanır yoklar,

Yardımlar toplanır yoklar,

Taraftarlar destek projeleri üretir yoklar,

Taraftara kumpas kurulur cezaevine düşer yoklar

Reklamda yoklar, loca alımında yoklar

Sponsorluklarda yoklar

Ama kongre kulislerinde veya Bursaspor markasının onları parlatacağı her yerde varlar!

Güçleri olduğu halde loca almayan bu isimleri teşvik etmek için! 15 Ocak 2008’deki gibi bakanlı, belediye başkanlı bir toplantı organize etmek gerekiyor anlaşılan !

Bu arada taraftarlar da eminim Ali Ay ve ekibinin mücadelesine daha fazla destek olmak istiyordur. Onların bu konu üzerine koyabileceği katkı ise dernek ve grupların önderliğinde Bursaspor’a destek vermeyen bu isim ve firmalara gerekli uyarıları yapmak ve baskı kurmak olacaktır. Zira taraftar sessiz kaldıkça fark edilmediklerini zannediyorlar.

Kaynak: Bursa.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>