Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Timsah Arena için yeni yollar

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz Timsah Arena’nın yan yolları ve köprülerinin ihale sürecini yazdı

02 Temmuz 2015 Perşembe, 13:08
1.-YAZI-İÇİN-İŞTE-YENİ-MUDANYA-KAVŞAĞI-BÖYLE-OLACAK

Son zamanlarda bir alışkanlığımız oldu. Güne, Timsah Arena’nın son durumu görüntüleri ve fotoğraflarıyla başlıyoruz.
Açıkça söylemek gerekirse, çatının kapanmasından sonra içeriden fotoğraflar insanı heyecanlandırıyor. Şu an için en güzel ve en görkemli stadyum Bursa’da olacak. Avrupave dünyanın sayılı teknolojik statlarından birine sahip olacağız.
Hele…
Sona yaklaşan çim serme çalışmaları stadyuma kavuşacağımız günün yakın olduğunu gösteriyor. Zaten uzmanları da sahanın bir ay içinde futbol oynanabilir hale geleceğinisöylüyorlar.
Biz de her gün yeniden heyecanlanıyoruz.
Fakat…
Kamuoyunun Timsah Arena olarak kabul ettiği Büyükşehir Belediyesi Stadyumu inşaatı süresince talihsizlikler yaşandı, sürpriz engeller ortaya çıktı.
Bu da stadın öngörülen sürede bitirilememesine yol açtı.
Yanı sıra…
Stadyumu çevresiyle ortaya çıkaracak projelerde de gecikmeler söz konusu. Bunların başında, yeni stadyuma ulaşan yollar ve köprüler geliyor.
Örneğin…
Yeni stadyuma ulaşımı sağlayacak en önemli noktalardan biri Mudanya Kavşağı olacak. Fakat viyadük olarak 70’li yıllarda Karayolları’nın yaptığı bu kavşak, stadyum sonrası yeni yolların da bağlanmasıyla trafiğe yetmeyecek.
O bakımdan…
Halen kullanılan ve iki köprüden oluşan viyadükle hemen yanından geçen Bursaray’a ait iki köprünün yıkılıp yeniden yapılmaları gerekiyor.
Aslında…
Bağlantı noktasıyla ilgili yeni köprü projesi için geçen yıl harekete geçilmişti, ama prosedürde yaşanan aksaklıklar nedeniyle gecikme oldu.
Şimdiyse…
Karayolları eski köprülerin yıkılıp stadyumla birlikte ortaya çıkacak yoğunluğa ve yeni yollara göre yeniden yapılması için projesini yaptı, ihaleye hazırlanıyor. İhalenin de yaz sonuna kadar yapılıp işe hemen başlanması hedefleniyor.
Ayrıca…
Yine stadyuma yaya ve araç ulaşımı için Nilüfer Çayı üzerinde planlanan 4 köprüden 2’sinin ihalesini Büyükşehir Belediyesi yaptı. Diğer 2 köprünün de projeleri hazır ve ihale yakın bir süreçte yapılabilecek.
Bir de…
Nilüfer Çayı’na paralel inen ve Alman Kanalı olarak bilinen noktadan doğuya yönelen yeni bir yol açmak için başlatılan çalışmalar var. Yakın Çevre Yolu’na paralel bir ilerleyecek yolun Yalova Yolu’na ulaşması hedefleniyor.
İşte…
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin çok önem verdiği ve en iyi stat olması için başından beri titizlendiği Timsah Arena’nın tam görkemli hali için biraz daha zaman ve yine biraz daha sabır gerekiyor.
Yani…
Timsah Arena yeni sezonla birlikte Bursaspor’a evsahipliği yapmaya başlayacak ama meydanı, yolları ve köprüleri daha sonra tamamlanacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>