Terzi çıraklığından protokol müdürlüğüne

Devletin hemen her kademesinden bir çok insanı o giydiriyor. Firmada 43 yıldır görev aldığını ileten Çoban, çırak olarak başladığı Sarar'da Protokol Müdürü olması hakkında "Benim pek örneğim yoktur, kolay bir olay değil" diyor

YAŞAM, 01 Aralık 2017 Cuma, 19:50
Terzi çıraklığından protokol müdürlüğüne

1944 Yılında kurulan firmanın konfeksiyonculuk faaliyetlerine başladğı 1970'li yıllarda Ardahan'dan gelerek çırak olarak başladığı firmada geçen zaman içerisinde Sarar Protokol Müdürü  olmayı başaran Alaattin Çoban başarısı için "Benim pek örneğim yoktur, kolay bir olay değil" diyor.

MAĞAZA SAYIMIZ AZALDI AMA MEMNUNUZ

Şuan 200'ün üzerinde mağazalarının olduğunu belirten Çoban: "Eskiden mağaza sayımız daha fazlaydı fakat markalaşmaya gidince illerde tek bir konsept belirlendi ve bu şekilde bir yapılanmaya gittik. Dağınık bir ürün yelpazesine sahip olmaktansa mağazalarımızda bütün ürünlerimizin pazarlanması hem şirket hem bütçe için daha faydalı bundan dolayı çok memnunuz" ifadelerini kullandı.

55 ÜLKE 5 KITADA HİZMET VERİYORUZ

Yurtdışı mağaza sayılarının da 200'e yakın olduğunu belirten Çoban,  "55 ülke 5 kıtada hizmet veriyoruz. Kimseye ihtiyaç duymadan işimize bakıyoruz biz kaliteli bir markayız ve kaliteyi en iyi şekilde takip ediyoruz." Diyerek firmasının iddiasını belirtti.

YERLİ MALI YURDUN MALI

2018'de Sarar'ın daha da büyümesini hedeflediklerini söyleyen Çoban yerli bir firma olduklarına vurgu yaparak "İnsanlarımız yerli malı yurdun malı diyorlar ve markamızı gerçekten çok seviyorlar, devlet büyüklerimizden tutun da şirket çalışanlarına kadar geniş bir kesime hitap ediyoruz tercih edildiğimiz zaman mutlu oluyor, birinin üzerinde ürünlerimizi görünce bizden biri diyoruz." Dedi

PROTOKOLDE ÖNEMLİ OLAN MANEVİYAT

Protokole hitap ederken ticari kısımdansa işin manevi yönünün iyi anlatılması gerektiğini, insanları mutlu etmenin işinin püf noktası olduğunu söyleyen Çoban: "Devletin hemen hemen bütün kademelerine birebir ulaşıp görüşüp Sarar'ı tercih etmelerini sağlıyoruz çünkü biz Anadoluyuz, Anadolu firmasıyız. En tepedekinden en aşağıdaki yöneticiye kadar ulaşarak bizi tercih etmesi için mücadele ediyor ve bu konuda da başarılı oluyoruz" ifadelerini kullandı.

BURSA
Bursa'da define avcılığı!
Bursa'da define aşkı bir türlü bitmiyor. Yenişehir ilçesinde define aramak için kazı yapan 4 kişi...
YAŞAM
Pideci kardeşler cinayette azmettirici çıktı
Denizli'de yaşadığı evin balkonunda öldürülen 61 yaşındaki engelli emekli öğretmen Hamide Çavdar'...
SPOR
Arda Turan için tutuklama talebi!
Şarkıcı Berkay'ın avukatı Ayşegül Mermer, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçeyle başvurara...
BURSA
Bursa'da şafak operasyonu!
Bursa'da bir vatandaşın ihbarını dikkate alan narkotik ekipleri, 200 bin liralık uyuşturucu ele g...
SPOR
Hakemler fazla mesaide
Süper Lig'de geride bıraktığımız 8 haftada hakemler adeta fazla mesai ile çalıştı. Özellikle bu s...
YAŞAM
8'inci kattan düşen çocuk hayatını kaybetti
Şanlıurfa'da 8'inci kattaki evlerinin penceresinden aşağı bakarken dengesini kaybederek aşağı düş...