Terzi çıraklığından protokol müdürlüğüne

Devletin hemen her kademesinden bir çok insanı o giydiriyor. Firmada 43 yıldır görev aldığını ileten Çoban, çırak olarak başladığı Sarar'da Protokol Müdürü olması hakkında "Benim pek örneğim yoktur, kolay bir olay değil" diyor

YAŞAM, 01 Aralık 2017 Cuma, 19:50
Terzi çıraklığından protokol müdürlüğüne

1944 Yılında kurulan firmanın konfeksiyonculuk faaliyetlerine başladğı 1970'li yıllarda Ardahan'dan gelerek çırak olarak başladığı firmada geçen zaman içerisinde Sarar Protokol Müdürü  olmayı başaran Alaattin Çoban başarısı için "Benim pek örneğim yoktur, kolay bir olay değil" diyor.

MAĞAZA SAYIMIZ AZALDI AMA MEMNUNUZ

Şuan 200'ün üzerinde mağazalarının olduğunu belirten Çoban: "Eskiden mağaza sayımız daha fazlaydı fakat markalaşmaya gidince illerde tek bir konsept belirlendi ve bu şekilde bir yapılanmaya gittik. Dağınık bir ürün yelpazesine sahip olmaktansa mağazalarımızda bütün ürünlerimizin pazarlanması hem şirket hem bütçe için daha faydalı bundan dolayı çok memnunuz" ifadelerini kullandı.

55 ÜLKE 5 KITADA HİZMET VERİYORUZ

Yurtdışı mağaza sayılarının da 200'e yakın olduğunu belirten Çoban,  "55 ülke 5 kıtada hizmet veriyoruz. Kimseye ihtiyaç duymadan işimize bakıyoruz biz kaliteli bir markayız ve kaliteyi en iyi şekilde takip ediyoruz." Diyerek firmasının iddiasını belirtti.

YERLİ MALI YURDUN MALI

2018'de Sarar'ın daha da büyümesini hedeflediklerini söyleyen Çoban yerli bir firma olduklarına vurgu yaparak "İnsanlarımız yerli malı yurdun malı diyorlar ve markamızı gerçekten çok seviyorlar, devlet büyüklerimizden tutun da şirket çalışanlarına kadar geniş bir kesime hitap ediyoruz tercih edildiğimiz zaman mutlu oluyor, birinin üzerinde ürünlerimizi görünce bizden biri diyoruz." Dedi

PROTOKOLDE ÖNEMLİ OLAN MANEVİYAT

Protokole hitap ederken ticari kısımdansa işin manevi yönünün iyi anlatılması gerektiğini, insanları mutlu etmenin işinin püf noktası olduğunu söyleyen Çoban: "Devletin hemen hemen bütün kademelerine birebir ulaşıp görüşüp Sarar'ı tercih etmelerini sağlıyoruz çünkü biz Anadoluyuz, Anadolu firmasıyız. En tepedekinden en aşağıdaki yöneticiye kadar ulaşarak bizi tercih etmesi için mücadele ediyor ve bu konuda da başarılı oluyoruz" ifadelerini kullandı.

BURSA
Bu festival Bursa'yı sallayacak
Bursa'da hamakseverler festivalde buluşuyor. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen hamak festivali, bu y...
BURSA
Bursa'daki nöbetçi eczaneler (20 Temmuz 2018)
Bursa'daki nöbetçi eczaneleri sizin için derledik.
GÜNDEM
İstanbul Dolmabahçe'de yol çöktü!
Beşiktaş Dolmabahçe'de henüz bilinmeyen bir nedenle yol çöktü. Polis ekipleri göçüğün çevresine g...
GÜNDEM
Malatya'da 4 aydır kayıp olan gencin cesedi bulundu
Malatya'da 4 aydır kayıp olan 23 yaşındaki Selimcan Kelleci ölü olarak bulundu.
YAŞAM
Çalıştığı iş yerini soydu!
Adıyaman'da, çalıştığı iş yerinin çelik kasasından ruhsatlı tabanca çalıp motosikletle takas eden...
BURSA
Bu haberi okumadan trafiğe çıkmayın!
Bursa şehirlerarası ve şehir içi güzergahlarda trafik ve yol durumu hakkında açıklama geldi.