Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

“Teröre karşı taviz vermeyeceğiz”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Ankara’da ve Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yaşanan terör olaylarını kınadı.

18 Şubat 2016 Perşembe, 17:01
İbrahim Burkay

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, dün Ankara’da bugün Diyarbakır Lice’de yaşanan terör saldırılarına ilişkin, “Ülkemizin huzuruna kast eden bu hain saldırılar, birlik ve beraberliğimizi asla bozamayacaktır. Vatanımızın bütünlüğünden ve hedeflerimizden kesinlikle taviz vermeyeceğiz” dedi.
Türkiye’nin dirliğine ve milletin beraberliğine zarar vermek isteyen terör odaklarının dün Ankara’da, bugün ise Diyarbakır’da hain yüzünü bir kez daha gösterdiğini kaydeden İbrahim Burkay, açıklamasında şunları söyledi: “Millet olarak hepimizi derinden üzen saldırıda yaşamını yitiren şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. İş dünyası olarak, devletin tüm kurumları ve güvenlik birimleriyle bölücü terör örgütlerini bu topraklardan temizleyeceğine inancımız tam. Bizlere düşen görev, millet olarak kenetlenerek sağduyu ile ortak bir duruş sergilemektir. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz sürece, bu alçakça saldırılar daha önce olduğu gibi bundan sonra da hedefine asla ulaşamayacaktır. Ülke olarak içinde bulunduğumuz bu zor zamanları güçlü bir duruşla atlatacağımızdan şüphemiz yoktur. Milletimizin başı sağ olsun.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>