Teröre büyük darbe!

İçişleri Bakanlığı tarafından ülke içindeki teröristleri etkisiz hale getirmek için 8 Ocak 2020 tarihinden itibaren Mardin, Batman, Şırnak, Hatay, Osmaniye, Hakkari, Van, Siirt ve Diyarbakır'da başlatılan Kapan Operasyonları ile teröristler ve işbirlikçileri 'Kapana' girdi. Terör örgütüne ağır darbelerin vurulduğu Kapan operasyonlarında çok sayıda mağara, sığınak, silah, EYP, füze, roketatar, patlayıcı, el bombası ve mühimmat ele geçirilerek teröristlerin nefesleri kesildi.

GÜNDEM, 27 Şubat 2020 Perşembe, 13:43
Teröre büyük darbe!

2019 yılını Kıran operasyonları ile bitirdikten sonra 8 Ocak 2020 tarihinde Kapan Operasyonları başlatan İçişleri Bakanlığı 6 ayrı bölgede 352 tim ve 5 bin 340 personel ile terörist avını sürdürüyor. 2020 yılında ilk Kapan operasyonu Kapan 1 Operasyonu adıyla Mardin, Batman ve Şırnak'ta 60 tim ve 915 personel ile başlatıldı.

Ardından Hatay ve Osmaniye'de 39 tim ve 585 personel ile Kapan 2 operasyonu, Hakkari, Şırnak ve Van'da 55 tim ve 825 personel ile Kapan 3 Operasyonu, Mardin, Batman, Şırnak'ta 52 tim ve 795 personel ile Kapan 4 Operasyonu, Şırnak ve Siirt'te 51 tim ve 780 personel ile Kapan 5 Operasyonu ve Diyarbakır-Batman'da 95 tim ve bin 440 personel ile Kapan 6 Zori Operasyonu başlatıldı.

Teröristlerin sakladığı silah ve mühimmatlar birer birer bulunuyor

Kapan Operasyonları ile kırsala hakim olan güvenlik kuvvetleri her taşın altına bakarak detaylı olarak çalışmalarını sürdürüyor. Operasyonlar bölge komutanları ve il jandarma komutanlarının bizzat katılımıyla devam ediyor. Kapan operasyonlarında bugüne kadar 26 işbirlikçi yakalanırken, 224 mağara ve sığınak imha edildi. 24'ü ağır ve uzun namlulu olmak üzere 39 silah ele geçirildi. 42 EYP, 5 füze ve roketatar, 969 kilogram patlayıcı madde, 38 el bombası, 9 bin 42 adet mühimmat ile çok sayıda EYP yapımında kullanılan malzeme ile gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Operasyonların kararlılıkla devam ettiği belirtildi.

GÜNDEM
Bakan Koca bilançoyu açıkladı!
Sağlık Bakanlığı, korona virüs nedeniyle son 24 saatte 79 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam c...
GÜNDEM
Erdoğan'dan önemli açıklamalar!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milli dayanışma kampanyasına yönelik eleştirilerle ilgili olar...
GÜNDEM
Haksız fiyat artışı yapan firmalara ceza!
Ticaret Bakanlığı, Reklam Kurulunun Mart ayında gerçekleştirdiği toplantılarda 6502 sayılı Tüketi...
BURSA
Bursa'da duygulandıran yardım!
Bursa'nın Yenişehir İlçesinde yaşayan bir vatandaş emekli maaşının tamamını durumu olmayan kişile...
GÜNDEM
5 can alan kaza! Freni boşalan tır...
Hatay'ın İskenderun ilçesinde freni boşalan tırın neden olduğu trafik kazasında ilk belirlemelere...
BURSA
Bursa'daki nöbetçi eczaneler (2 Mart 2020)
Bursa'daki nöbetçi eczaneleri sizin için derledik.
Alkol metre gitti, ateş ölçer geldi! Bursa'da...
Bursa'da pazar yerleri için önemli karar
''Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur''
Araç sahiplerine kötü haber!

En Çok Okunan Haberler