Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Terör mağduru çocuklar Bursa’da

Hakkari, Mardin ve Diyarbakır’da terörden etkilenen çocuklar Bursa’da ağırlandı.

05 Ağustos 2016 Cuma, 16:16
TERÖR MAĞDURU ÇOCUKLAR BURSA'DA

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Doğu ve Güneydoğu’da terörden mağdur olan çocuklara psiko-sosyal açıdan destek olmak maksadıyla farklı bir çalışmaya imza attı. Hakkari, Mardin ve Diyarbakır’da terörden etkilenen 13 ile 16 yaş arasındaki 175 çocuğu Bursa’da ağırlayan TDV, çocukları şehrin tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tanıştırdı.
Toplam bir ay sürecek Bursa kampında Bursa’nın hemen hemen her noktasını ziyaret edecek olan çocuklar, Uludağ Üniversitesi’ni de gezdi. Üniversitenin kampüsünü ve fakülteleri gezen çocuklar, öğlen yemeğinde de UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce, Genel Sekreter Prof. Dr. İsmail Sağlam ve üniversite yöneticileriyle bir araya geldi.

TERÖR MAĞDURU ÇOCUKLAR BURSA'DA
Terör mağduru çocuklara bir nebze olsun yaşadıkları kötü anları unutturmak için Bursa’da bir ay sürecek bir kamp programı düzenlediklerini söyleyen TDV Yurt Müdürü Fuat Kulabaş, “Çocuklarımızın aralarında şehrinden ilk kez dışarı çıkanlar var. Bursa’yı çok sevdiler. Henüz 3 gündür buradalar ve gördükleri yerleri hayranlıkla izliyorlar. Burada olmaktan çok mutlular. Çocuklarımızı Bursaspor tesislerine götürdük, Timsah Arena’yı gezdirdik. Bunun yanı sıra tarihi birkaç gezimiz oldu. Daha 25 gün çocuklarımıza Bursa’nın her noktasını göstermeyi planlıyoruz. Yarın Çanakkale’ye de günü birlik bir gezimiz olacak. Spor ve sanat faaliyetlerimiz de oluyor. Sabah erken saatlerde çocuklarımıza Türk İslam sanatları hakkında uygulamalı eğitimler yaptırıyoruz. Ebru yapan çocuklarımız ebru sanatının tutkunu oldu. İsteyerek ve severek yapıyorlar. Kısacası çocuklar Bursa’da olmaktan ve Bursa’yı gezmekten oldukça mutlular” diye konuştu.

TERÖR MAĞDURU ÇOCUKLAR BURSA'DA
UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce ise konuşmasında, ülkenin geleceğinin bu çocuklar olacağını söyledi.
UÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. İsmail Sağlam da her canlının üstün özellik ve kabiliyetler ile donatılmış olduğuna vurgu yaptı. Misafir çocuklara da bu özelliklerinin farkında olmaları tavsiyesinde bulunan İsmail Sağlam, “Önemli olan bu potansiyelinizin farkına varabilmeniz ve kendinizi değerli hissetmenizdir. Kendine, ailesine, ülkesine ve milletine faydalı olmak isteyen kişi bilgi ile donanmak zorundadır. Bilgi ile donanırsak istediğimiz her hedefe ulaşabiliriz. Zamanınızı iyi değerlendirin, kendinize hedefler koyun ve bu doğrultuda çok çalışın” dedi.
Rehber öğretmenleri ile birlikte Uludağ Üniversitesi’nin bir çok farklı noktasını ziyaret eden çocuklar bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>