Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Teknoloji yeni nesli esir aldı

Çocuk eğitimi ve gelişiminin duayen isimlerinden Prof. Dr. Haluk Yavuzer, boşanma oranındaki artış ve gelişen teknolojinin gelecek nesillerin psikolojik açıdan sağlıksız ortamda yetişmesine sebep olduğunu söyledi.

05 Nisan 2015 Pazar, 12:55
1

Bursalı ailelerle Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde bir araya gelen Prof. Dr. Haluk Yavuzer, “Çocuk Eğitimi ve Gelişiminde Ailenin Rolü” konulu seminerde bilgilerini paylaştı. Hemofili Talasemi Derneği (HETADER) tarafından organize edilen seminere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Ailenin ve teknolojinin çocuk üzerindeki etkilerinden bahseden Yavuzer, “Ailelerdeki boşanma oranındaki artış ve gelişen teknoloji çocukların sağlıksız ortamda yetişmesine sebep oluyor. Teknolojinin getirdiği tablet ve akıllı telefonlar, çocukları esir alıyor. Gelecek nesilleri psikolojik açıdan kötü etkiliyor. Anne baba ve adaylarına ailenin çocuğun gelişimindeki rolü, mutlu bir kuşak yetiştirmenin yolları ilk olarak bunlara dikkat etmekten geçiyor” dedi.
HETADER ile ilgili bütün projelere destek sözü veren Yavuzer, HETADER Başkanı Dr. Elif Güler Kazancı ve Yönetim Kurulu Üyesi Derya Soy’a teşekkürlerini sundu. Yavuzer, daha sonra katılımcılarla birlikte bol bol fotoğraf çekindi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>