Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Tek Çatı Altında İnşa Edilen En Büyük Okul

02 Nisan 2015 Perşembe, 14:13
Murat Hüdavendigar Lisesi 2

Osmangazi Belediyesi tarafından Hamitler Mahallesi’nde yaptırılan Uluslararası Murad Hüdavendigar Lisesi, kaba inşaatının tamamlanmasıyla birlikte tüm ihtişamıyla ortaya çıktı. Türkiye’nin tek çatı altında inşa edilen en büyük okulu olan lise, yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte hizmete açılacak.

Murat Hüdavendigar Lisesi 1

İlçe tarihinin bu güne kadar gerçekleştirilmiş en büyük eğitim yatırımı olan Uluslararası Murad Hüdavendigar Lisesi inşaatını Başkan Mustafa Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak, eğitime, gençlerimize ve geleceğimize ciddi yatırımlar yapıyoruz. Türkiye’nin tek çatı altında inşa edilen en büyük okulu olan lisemizin kaba inşaatı tamamlandı. Şuan ince işçilikler dediğimiz dış cephe giydirmesi ve sıva çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmaları da en kısa sürede bitirerek okulumuzu, yeni eğitim öğretim yılıyla beraber hizmete sunmayı planlıyoruz. Uluslararası Murad Hüdavendigar Lisesi, derslikleriyle, spor salonuyla, yemekhanesi ve yurduyla birlikte öğrencilerimizin tüm ihtiyaçları düşünerek inşa edilen önemli bir eğitim yuvası olacak” dedi.

Murat Hüdavendigar Lisesi

Uluslararası Murad Hüdavendigar Lisesi’nin mimarisiyle de ön plana çıkacak bir eser olacağını ifade eden Başkan Dündar, “Selçuklu dönemi mimarisinin izlerini taşıyacak olan okulumuz, yalnızca Türkiye’den değil, dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilere hizmet verecek. 21 bin 402 metrekare alana inşa edilen, 30 derslik ve 750 öğrenci kapasiteli Uluslararası Murad Hüdavendigar Lisesi’nde yetişecek öğrenciler, bu okulun kuruluş felsefesine uygun olarak, gittikleri yerlere hizmet, barış, özgürlük ve insanlık götürecek. Gençlerimiz, daha güzel ve daha modern şartlarda eğitim görmesi için inşa ettiğimiz okulumuz, şimdiden öğrencilerimize ve eğitimcilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>