Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Tecrübelerini yenilere anlattılar

Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Mezunlar Derneği (UZİMED) tarafından düzenlenen panelde, sektördeki mezunlar öğrencilere kariyer tavsiyelerinde bulundu.

19 Ekim 2015 Pazartesi, 10:46
ziraat

Türkiye’nin ve Bursa’nın önde gelen büyük firmalarının temsilcilerinin konuşmacı olarak katıldığı panel, UÜ Ziraat Fakültesi Dekanlığı Prof. Dr. Ali Karabulut Amfisi’nde gerçekleştirildi. Panelin açılış konuşmasını yapan UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eray Alper, mezunlar derneklerinin yapabileceği en önemli çalışmanın, öğrencilere sektörü ve mesleği en iyi şekilde anlatacak programlar düzenlemek olduğunu vurguladı. Yeni öğrencilerin meslek ve kariyer konusunda kafasında soru işaretleri bulunmasının normal karşılanması gerektiğinin altını çizen Alper, “Bugün yapılan panelin öğrencilerin kafasındaki soru işaretlerini gidermesi açısından son derece büyük önem taşıdığına inanıyorum. Bilhassa henüz mesleğini, sektörün imkan ve ihtiyaçlarını bilmeyen öğrencilere hem sektörü tanıtmak, hem de kariyer fırsatları hakkında bilgi vermek lazım. Uludağ Üniversitesi yönetimi olarak bizler bu tür faaliyetleri destekliyoruz. Ben bu panelin düzenlenmesinde emeği geçenleri bir kez daha tebrik ediyorum” diye konuştu.
UÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Bilgili de, bu tür faaliyetlerin öğrencilere ileride büyük faydası olacağını kaydetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>