Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Tahtalı ‘Şeftival’ ile şenlenecek

06 Ağustos 2015 Perşembe, 16:24
seftival

Nilüfer Belediyesi ve Kent Konseyi Kırsal Alan Grubu’nun Tahtalı Mahallesi’nde 9 Ağustos Pazar günü düzenleyeceği “Şeftali Festivali”, üreticileri ve halkı bir araya getirecek.
Nilüfer Belediyesi, ilçenin kırsal mahallelerinde yetişen ürünlerin Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyada tanınması için düzenlediği festivallere Nilüfer Kent Konseyi Kırsal Alan Grubu’nun desteğiyle bir yenisini daha ekledi. Enginar, incir, biber gibi ürünler için düzenlenen festivallerin ardından bu yıl ilk kez Tahtalı Şeftali Festivali düzenleniyor. “Şeftival” adıyla düzenlenecek olan 1. Tahtalı Şeftali Festivali 9 Ağustos Pazar günü yapılacak. Festival bisiklet turu ile başlayacak. Festivale bisikletleriyle katılmak isteyenler Pazar günü saat 12.00’de Nilüfer Kent Konseyi önünde buluşup Kayapa Göleti Tahtalı Piknik Alanı’na kadar pedal çevirecek. Festivale bisikletsiz katılmak isteyenler için de yine Nilüfer Kent Konseyi önünden saat 14.30’da otobüsler kaldırılacak. Piknik alındaki buluşmanın ardından doğa gezisi yapılacak, konuklara Tahtalı Mahallesi’nin güzellikleri tanıtılacak. Tahtalı Kadın Derneği de konuklara yöresel ürünlerden ikramlarda bulunacak. Tahtalı Futbol Sahası’nda “İyi Tarım ve Şeftalinin Hikayesi” Paneli düzenlenecek. Saat 17.00’de yapılacak “En İyi Şeftali” Yarışması’nın ardından da “Şeftalili Lezzetler” Yarışması yapılacak. Bursa Profesyonel Aşçılar Derneği üyelerinin jüri olacağı bu yarışta şeftaliden yapılan yemek ve tatlılar yarışacak. Ünlü sanatçı İlhan Şeşen konser verecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>